Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem adják ki a hallgatói...

Miért nem adják ki a hallgatói jogviszony igazolást, ha előző félévben gond nélkül megkaptam?

Figyelt kérdés
Passzív féléven vagyok, előző félévben is úgy voltam. Munkához kell, iskolaszövetkezeten keresztül dolgozok október óta, most kellene az új félévre az igazolás, és a TO nem adja ki, de így nem tudom folytatni a munkát. Arra hivatkoznak, hogy nem aktív a státuszom. Igen, de ettől még passzív félévről szóló igazolást ki kellene adniuk, ahogyan tették ezt előző félévben is. Arra ugye rá van írva, hogy passzívon vagyok. Értelemszerűen. Mit csináljak? Álmaimban sem gondoltam volna, hogy kitolnak velem, de a munkát muszáj folytatnom, mert nem fogom tudni fizetni az albérletet, és már másfél hete így is kiesésem van emiatt.
2011. márc. 10. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt nekik kéne megmondani: adjanak egy olyat, amin rajta van, hogy te passzívon vagy. És nem szabad addig eljönni, amíg nem adja oda.
2011. márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet személyesen igényelni, csak a modulon keresztül. Ott van előnézet, hogy ha megkapod, mi fog rajta szerepelni, ellenőrnzni kell, helyes-e. A személyes adatok mellett az is rajta áll, hogy passzív, szünetelő a jogviszonyom. Ezért nem értem, hogy lehet egy ilyen kérelmet azzal visszautasítani, hogy nem aktív...
2011. márc. 10. 16:14
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként egyszer (először) próbáltam személyesen kérni, és körülbelül elküldtek a halál f*szára... Másrészt meg az ország másik végében vagyok, és nem tudok (anyagi okokból), és nem is akarok emiatt elutazni oda.
2011. márc. 10. 16:16
 4/10 anonim ***** válasza:

TVSZ-ben utánanéztél már hogy mi vonatkozik rád? Vagy az iskola SzMSz-ében, a hallgatói követelményrendszerben? Rendesen beiratkoztál második félévre és utána kérelmezted a passziválást, és mégsem?


Ellentmondásos kicsit a dolog, sokan értelmezik úgy, hogy Passzív félév=hallgatói jogviszony szüneteltetése, de a TO-n tudniuk kell a különbséget szüneteltetés és passzív státuszú hallgató között.


Minden bizonnyal nem kiszúrásból csinálják veled. Arra tippelek, hogy jogviszonyt lehet szüneteltetni két egymás utáni félévben, passziváltatni viszont nem. De ez csak tipp.

2011. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Így szerepel a papíron: hallgatói jogviszonya passzív (szünetelő). Ergo a kettő egy és ugyanaz. És passzív félévet két egymást követő félévben igénybe lehet venni. Nem tudom, milyen beíratkozásra gondolsz, de előző félévben is passzívon voltam, majd vizsgaidőszak végeztével beadtam a második félévre vonatkozó passziválási kérelmet is, melyet elfogadtak, vagyis jelenleg passzív státuszú hallgatója vagyok az egyetemnek. A jogviszony igazolás lényege az, hogy az egyetem igazolja, hogy a jogviszonyod velük nem szűnt meg, tehát VAN. Esetemben az igazoláson (amit ugye nem adnak ki) az áll (ezt az előnézetből tudom), hogy a 2011/2011-es tanév 2. félévében hallgatói jogviszonyom passzív (szünetelő). A hallgatói jogviszonyom X évben létesült, és előreláthatólag 2012 évben fog megszűnni. Vagyis. Létesült, és még nem szűnt meg, magyarul VAN, csak SZÜNETEL. Erről kell, hogy papírt tudjon adni az egyetem.
2011. márc. 10. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De ha ennyire képben vagy, akkor miért itt kérdezel? Ha nem tudsz bemenni, akkor hívd fel a to-t és addig mondd, amíg nem adják ki. Jogod van hozzá, szerezz érvényt neki.
2011. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azért itt kérdezek, mert én csak gondolom, hogy képben vagyok, de nem ismerek senkit, aki passzív féléven próbált jogviszonyigazolást igényelni. Fel is fogom őket hívni holnap, de addig szerettem volna esetleges tapasztalatokat olvasni, ne adj Isten olyasvalakitől, aki dolgozott TO-n diákként vagy HÖK-ös, bármi más, ami miatt lehetnek erről biztons információi.

Ezért kérdeztem itt, azt meg, amit én tudni vélek, csak a válaszolóim kedvéért írtam le (ergo hogy nem azzal van a gond, amire tippelnek).

2011. márc. 10. 17:37
 8/10 anonim ***** válasza:

A tippelős vagyok. Értem.

Illetve még mindig nem teljesen: kérdeztem, hogy regisztráltál-e a félév elején, de azt írod, hogy csak a passziválási kérelmet nyújtottad be. Nem lehet, hogy kifutottál az időből vagy az etr/neptun rendszerbe nem tettél fel/állítottál be valamit? A leckekönyved nyilván a TO-n van továbbra is, mint az előző félévben.


Ha mindent jól csináltál, akkor itt az idő, hogy írj a Tanulmányi Bizottságnak vagy a dékánnak jogorvoslatért.

2011. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, elintézted-e, nekem a lakótársamnak volt ilyen problémája, és nála is az volt a megoldás, hogy be kellett mennie (Bp-Pécs oda-vissza, nem örült neki), és oda kellett csapnia az asztalra. Érdekes módon akkor azonnal kiadták neki, előtte ugyanúgy szívatták, mint téged.
2011. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én így virtuálisan csapogattam oda az asztalokra, szerencsére egy némi hatalommal rendelkező illető megoldotta a problémámat, ő igazából is odacsapott, mire ma kaptam egy ímélt, hogy bocs, benézték... Ha nincs ez az ismerős, akkor egyedül nem tudom mire mentem volna így, több száz km távolságból.
2011. márc. 11. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!