Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnöki szakon is...

Villamosmérnöki szakon is kell történelmet, magyart, irodalmat és hasonlókat tanulni? Illetve hány nyelvet kell (lehet) tanulni?

Figyelt kérdés
És az oktatásban milyen arányban van elmélet és gyakorlat? A gyakorlat alatt értem az esetleges szereléseket(nem tudom hogy van-e egyáltalán ilyen) vagy inkább csak mérések?
2011. márc. 11. 16:28
 1/7 anonim válasza:
középiskola, föiskola vagy miröl van szó?
2011. márc. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
középiskolás vagyok , elektrotechnika szakon , tehát az egyetemet kérdem..
2011. márc. 11. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen a tárgyak döntő többsége szakmai, illetve az ahhoz szükséges egyéb dolgok, közgáz, menedzsment, ilyesmi. De egyetemenként eltérő, viszont irodalom tuti nincs, hacsak nem akarsz tanulni. Az, hogy milyen arányban van az elmélet-gyakorlat, valamint hogy hány és milyen nyelvet tanulhatsz, illetve kell tanulnod, megint csak attól függ, hova mész. Egyetemen nincs olyan jellegű tanterv, mint középiskolában, hogy mindenki azt tanulja kötelezően, hanem minden egyetem azt tanít, amit akar és amire van kapacitása.
2011. márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
75%
hát én most olyanon vagyok, de eddig még nemvolt semmilyen ilyesmi mint irodalom, történelem meg ilyen hülyeségek. Ja és angolom van, nemnéztem utána de szerintem lehet még 1 bónusz nyelvet tanulni(ez utóbbi nem kötelezö).
2011. márc. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Max. tudománytörténet, ami szervesen kapcsolódik a tudományodhoz, de az se valósínű.
2011. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem mintha baj lett volna pl. a történelem,mert jó vagyok belőle ,csak kíváncsi voltam,egyébként gondoltam,hogy nem igazán vannak ilyenek. Kösz a válaszokat!
2011. márc. 11. 17:54
 7/7 anonim válasza:

Ha még aktuális, itt a BME VIK BSc mintatanterv, ezek a tárgyak, amik kötelezőek:

[link]


Ezek kötelezőek, de egyéb tárgyat is felvehetsz, amit a BME-n oktatnak, ilyenek a nyelvi tárgyak is. Csak figyelni kell nehogy túl sokat vegyél fel, mert akkor már fizetni kell érte. (Kreditrendszer)

A BMF-n gondolom hasonlóan működik.

2011. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!