Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban könnyebb a gépészmérnö...

Valóban könnyebb a gépészmérnöki szak, mint a villamosmérnöki?

Figyelt kérdés
Villamosipari szakközépbe járok immár 3 éve , de úgy érzem ezalatt a 3 év alatt se szerettem meg annyira mint a mechanikát. Lehetséges,hogy érdemesebb lenne gépészmérnökire mennem ,még akkor is ha nem ilyen szakközépbe jártam? Az is közre játszana,hogy jól beszélek németül(úgy tudom a német jobb a gépészethez, mint az angol, javítsatok ki) és apukám pedig CNC-s. És tényleg könnyebb ez a szak valamivel,mint a villamosmérnöki , mert azt mondják,hogy ott a matek meg a programozás nagyon kemény :\
2011. márc. 27. 12:49
 1/7 Silber ***** válasza:
90%
Bizony, villanyon nagyon kemény a matematika és a programozás. Viszont ha már elektronika és gépészet, akkor szerintem nézd meg a mechatronikai mérnököt. Az amolyan "villanygépész", és jobban is keresett.
2011. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És nagy hátrányom lenne abból,hogy nem gépész középiskolába jártam , hanem villamosipariba , vagy azért be lehetne hozni?
2011. márc. 27. 17:12
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Szia


Hogyha jobban szereted a gépészetet akkor menj arra.Hátrányban leszel azokkal szemben akik gépész suliból jönnek de előnyben azokkal szemben akik gimiből :) Minden szakon vannak olyan dolgok amiken sokan elhasalnak a matek a gépészmérnökin villamosmérnökin egyaránt nehéz. Nem gondolom hogy a mechatronikai mérnök keresettebb lenne sőt..... Egyébként mind a kettő egyaránt nehéz mivel klasszikus mérnök szak mind a kettő. Egyes egyetemeken lehet könnyebb az egyik mint a másik. Azt nem tudod jól, hogy a német jobban kell. Mostmár mindenhez angol kell, úgyhogy kezd el angolozni ha lesz időd. Még német cégnél is angolt kérnek és/vagy németet. Ez főként azért van mivel a nagy multinacionális vállalatoknak több országban van leányvállalata és velül neked mint mérnök napi szinten kell tartani a kapcsolatot ez angol nyelven történik a másik ok meg az hogy a a szakkönyveket nem fordítják le magyarra hanem angolul van, vagy bármiylen ic stb adatlap. Nem azt mondom hogy dobd ki a némettudásod a kukába, ha német cégnél leszel akkor talán még szemet is hunynak afölött hogy nem tudsz angolul de nem sok ilyen cég van.Inkább az angolt kérik.

2011. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát a sulinkba mondta , az egyik tanár aki 2 éve végzett gépész szakon, hogy lehetőleg németet tanuljunk , ne úgy mint ő (aki angolt) mert ez a gépész szakma nyelve :\

És matek ugyanannyi ideg van mint villamosmérnökin és ugyanazokat tanulják?

2011. márc. 27. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát most mit mondjak, marhaságot mondott, nézz körül pl [link] -n vagy néhány német multi honlapján az álláslehetőségek résznél mindenki azt írja az elvárásoknál hogy angol középfokú nyelvtudás kell ha az angol mellett van német is az előny. Igen a matek ugyanolyan a gépészen mint a villamosmérnökin.
2011. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hány évig van matek gépész ill. villany szakon?
2011. márc. 28. 18:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gépészen 3 félév +1 szabadon választhatót érdemes egy témakörből amit specifikusan más tantárgyba többnyire bele építettek. Villamosmérnökin nem tudom,talán 4.

A villamosoknak talán picit több matekjuk van.

2011. máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!