Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskola felvételi: sorrend...

Középiskola felvételi: sorrendváltoztatás. Szerintetek mi legyen a sorrend? Hogy a legjobb? Az iskolák tudják a sorrendet, ez is számít a felvételnél?

Figyelt kérdés

1. gimnáziumba 58. vagyok azok közül, akik elsőnek jelölték meg, és 35 gyereket vesznek fel. (ezt szeretném a legjobban)

2. helyet 272 tanuló jelölte meg, 75. és 79. közt vagyok, és 68 gyereket vesznek fel.

3. gimnáziumban kiszámoltam, hogy 32. 39. között vagyok az ideiglenes sorrendben, és 17 gyereket vesznek fel.

4. gimnáziumban 35 gyereket vesznek fel, és elég nagy a túljelentkezés, kb. 500 gyerek, 90. vagyok.

5. helyre kiírták, hogy felvettek.


2011. márc. 13. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
a 4. a legesélyesebb.
2011. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

azt írd elsőnek, ahova leginkább szeretnél bejutni, másodiknak, ahova második leginkább, stb.


Ezzel jársz a legjobban, mindenféle egyéb taktikázással max azt érheted el, hogy egy általad kevésbé szimpi helyre vesznek fel, mintha a valódi szimpátia-sorrended szerint raktad volna sorba.

2011. márc. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, és hogy a többi kérdésre is válaszolja: az iskola nem tudja a sorrendet, tehát az az egyes iskolákban kapott pontszámot nem befolyásolja, ellenben arra jó, hogy a beosztás során igyekeznek akkor minél inkább a számodra legelőnyösebb (a sorrendben legelőbb megadott) suliba berakni, tehát ha valamilyen taktika alapján nem a valódi szimpátia-sorrendet írtad be, akkor megeshet, hogy azért kerülsz egy számodra kevésbé szimpatikus suliba, mert igyekeztek minél inkább neked jó suliba rakni téged, és a listádon az volt előbb, míg ha az igazi sorrendet adtad volna meg, akkor a vonzóbb suliba kerülhettél volna.
2011. márc. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

a sorrend a szimpátiámat tükrözi, csak az a gond, hogy pl. a Szent István Gimnázium Bp.-n tudja, hogy ki jelölte meg őt első helyen, ki is írták. Akkor most az összes suli tudja? Hallottam arról, h a gyerek a pontszáma alapján simán bekerülhetett volna, de a suli nem vette be, mert negyediknek jelölte meg. Ja, meg itt van a Szent Margit ezt írta ki: Felhívjuk azoknak a diákoknak a figyelmét, akik nálunk szeretnének tanulni, és iskolánk jelezte a fogadókészségét, ám ők a „Tanulói adatlap” első helyén nem minket jelöltek meg, hogy március 19-20. között feltétlenül módosítsák a jelentkezési sorrendet. Akik nem az első helyen jelölik meg intézményünket, azok számára tovább nem biztosítjuk a felvételt.

Igaz, hogy én nem jelöltem meg a Szent Margitot, de ez egy kicsit sok, nem?

Épp ezért nagy gond, mert tegyük fel én így hagyom a sorrendet, az első túl erős, nem vesznek fel, a többi meg azért nem vesz fel, mert nem elsőnek jelölöm őket. Akkor meg mehetek az ötödikbe, ahova a legkevésbé szeretnék menni. (Oda nem is kérték a központit, csak a jegyeket nézték)

2011. márc. 14. 17:15
 5/6 A kérdező kommentje:

ja, és itt van ez a NL Café fórumról:


Ezzel egy kicsit vigyázzatok. Elméletileg nem tudják az iskolák, hogy melyiket jelöli meg a gyerek első vagy második helyen, de gyakorlatilag igen. És ha nem az első helyen jelölöd meg, gyakran nem veszik fel a gyereket. És az indok az, hogy nem az első helyen jelölte meg. A fiam most 10-be jár, amikor ő felvételizett, volt olyan kislány, akit a 4, 5 -ös eredménye ellenére azért nem vettek fel sehova, mert nem az első helyen jelölte meg. (a vicc az, hogy amit elsőnek jelölt be, ott is ez volt az indok )

2011. márc. 14. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha olvasod azt a fórumot, ott is többen írják, hogy a Margit is valszeg csak erősködik, izmozik, magyarán blöfföl, hogy minél többen első helyen jelöljék meg, mert számára annál jobb, minél többen első helyen jelölik, annál valószínűbben fel tudja tölteni a keretszámát, és annál jobb tanulókkal várhatóan. Azzal viszont nem jár jól, ha elhajtja azokat, akik másodiknak jelölték meg. Igaziból nem is tudja, ha már megvan a sorrend, mert azt, hogy ki hova kerül be, azt egy központi algoritmus számolja ki.



Az iskola egyrészt elméletileg nem tudhatja a sorrendet, és igencsak szkeptikus vagyok az ilyen urban legend-ekkel kapcsolatban, amik szerint a gyakorlatban mégis -ugyan mégis honnan? Az ilyen szülői rémhírekről könyveket lehetne megtölteni, ami az anyukák körében terjednek.

A másik, hogy igaziból az iskolának sem érdeke az, hogy rögtön elzavarjon mindenkit, aki nem az első helyen jelölte meg őket, hiszen semmit nem nyer vele, max számára előnyösebb (a rangsorban előkelőbb helyen lévő gyerekeket) diákokat bukhat vele.

Harmadrészt, ha már egyszer megvan a sorrend az adott intézménybe (itt pedig már megvan), akkor onnantól kezdve már semmit nem tehetnek, mert nem ők döntenek, hanem a központi algoritmus.

2011. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!