Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kit vesznek fel manapság...

Kit vesznek fel manapság államilag finanszírozott képzésre? A tanulmányi eredmény dönt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányi eredmény, és a pluszpontok. Nyelvvizsga, emelt érettségi, sportteljesítmény versenyek stb. Meg azért is jár ha hátrányos helyzetű vagy, mondjuk értelmét nem látom....
2011. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tisztán így dől el.


A lényeg, hogy az előbb felsorolt szempontok alapján kialakul egy pontszám.


Emellett minden helyre jelentkezik valahány ember, és van egy irányszám, hogy hányat vesznek fel. Külön helynek számít az államilag támogatott és a költségtérítéses.

Többnyire az irányszám kisebb, mint ahányan jelentkeztek, ezért kell egy határt húzni, ami az előbb említett pontszám alapján történik. Minél nagyobb a túljelentkezés, annál magasabb lesz ez a határ.


A gyakorlatban az a jellemző, hogy az állami helyekre nagyobb a túljelentkezés. De ez nincs mindig így! Van olyan, mikor költségtérítésre nagyobb, és az előbbi logika szerint így oda magasabb lesz a pontszám, tehát lényegében nehezebb lesz bejutni oda, mint államira.


De mondom, nem ez a jellemző, hanem ennek a fordítottja, így gyakoribb, hogy az államira magasabb a ponthatár.

2011. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor még kell pár nyelvvizsga! Mást nem nagyon tudok összehozni:) Igaz abból a szempontból hátrányos helyzetű vagyok, hogy már nem élnek a szüleim, de ez már senkit sem érdekel az én koromban (25 vagyok).

Ha beadom valahova, csak államira! Köszi

2011. márc. 17. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!