Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatás, jogorvoslati...

Felsőoktatás, jogorvoslati kérelem. Mikor lesz eredmény? Lsd. : lent

Figyelt kérdés

Tegnap megtudtam, hogy nem vettek fel a következő probléma miatt:


A felvételi ponthatár X pont volt, a felvi. hu programjával X+50 pontot számoltam (iskolai eredmények + gyermekgondozásért járó 40 többletpont), de a gyermekgondozásért járó többletpontomat nem kaptam meg, mondván h nem jó időszakot igazoltam.

Én úgy jártam el, ahogy az ügyfélszolgálaton tájékoztattak, mivel a baba mellett nem volt időm végigolvasni h milyen papír kell, gondoltam ha már pénzért felhívom őket, akkor megkapom a kellő információt...az ügyintéző hiányosan tájékoztatott, ezért a munkáltatóm nem írta bele külön, hogy 2011.08.09-2011.08.29 közötti intervallumban vagyok GYED-en, csak azt mondta, hogy a munkáltatótól kérjek igazolást a gyermekgondozásra.


ma postára adom a jogorvoslati kérelmet, pénteken beiratkozás, szombaton iskola...vajon péntekig orvosolják a problémát? és ha nem, de jogos a kérelmem, ergo fel kellett volna h vegyenek, akkor mi a helyzet? az iskolánál már érdeklődtem, végig sem olvasták a levelemet, annyit írtak, hogy ha nem vettek fel, akkor nincs hová beiratkoznom...a kérdésemre se válaszoltak, csak bunkón elküldtek...no comment.


Nem kérek olyan primitív válaszokat, hogy el kellett volna olvasnom, meg ha elolvasni nem volt időm akkor tanulni hogy lesz...


2011. aug. 31. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"mivel a baba mellett nem volt időm végigolvasni h milyen papír kell, "


Itt rontottad el.

Felnőtt ember vagy egy kis élet is a felelőségedre van bízva, és mégis rábízod magad arra hogy más mit mondott, amikor a kezedben van az infó csak olvasni kell.

Nem akarlak elszomorítani, de túl sok reményt ne fúzz ahhoz hogy elfogadják a jogorvoslatodat.

Általában akkor döntenek pozitívan ha ők rontották el: beadtál egy jóigazolást és ők nem számoltak rá pontot. De arra, hogy nem voltál hajlandó elolvasni mi kell, rossz igazolást adtál, és erre jogorvoslat... Szerintem nem kell aggódnod miatta.

2011. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről: sajnos egyet kell, hogy értsek az előttem szólóval!


Másrészről pedig: el kell szomorítsalak, de abban sem vagyok egészen biztos, hogy egy hét alatt egyáltalán kezükbe veszik a jogorvoslatodat!

Eleve ha ma adod fel, jobbik esetben holnap, de valószínűbb, hogy csak pénteken ér be a leveled az egyetemre. Ez után még van egy bizonyos átfutási idő intézményen belül is (iktatás, kiszignálás, stb.), és csak utána olvassák el ténylegesen (+ figyelembe kell venni, hogy év eleje van, amikor 10szer annyi munkájuk van a TO dolgozóinak, mint egyébként)!

Amúgy pedig - ha emlékezetem nem csal - 30 nap van adva arra, hogy a jogorvoslati kérelemre válaszoljanak, amit az esetek min. 80%-ában ki is használnak!

Úgyhogy sacc-per-kábé szeptember közepére, de inkább végére tippelném a válaszleveledet az egyetemtől!

Sajnálom!

2011. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, sajnos én sem fűzök sok reményt hozzá...

az ügyfélszolgálatot hívtam, kötelesek lettek volna megfelelően tájékoztatni. Egyébként tegnap voltam bent személyesen az Oktatási Hivatalban, ahol azt mondta az ügyintéző, hogy jár Nekem a 40 pont...

2011. aug. 31. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha az Oktatási Hivatalban azt mondták, hogy jár a többletpont, akkor a helyedben én sürgősen megnézném az adott egyetem/főiskola TO-jának vagy titkárságának nyitvatartási idejét, és személyesen mennék be! Nem várnék a válaszra, hiszen ha az OH azt mondta, jár, akkor ezt elvileg az adott intézménynek is el kellene ismernie!

Viszont ha a papírra vársz, akkor közlik majd, hogy nem - egy hozzá passzoló indokkal - és mellébiggyesztik, hogy már amúgy is elkezdődött a tanév, közben pedig nem lehet beiratkozni!

Úgyhogy szerintem mielőbb menj be személyesen!

2011. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Bizony, minél hamarabb menj be. Ez melyik fősuli? hátha tudok segíteni.
2011. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Corvinus


ma bemegyek a munkahelyemre újra igazolást kérni, párom kinyomtatta a jogorvoslati kérelmünket, azzal személyesen fogok bebattyogni akkor.

2011. aug. 31. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Tedd azt, és addig ne menj haza amíg meg nem nézik:-D Kis ráhatás csodákra képes. Sajnos Corvinussal nincsenek tapasztalataim.
2011. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak nekem tűnt fel, hogy téged így is felvettek?

Hiszen a leírtak alapján van most X+10 pontod (ugye lett volna X+50, de elestél 40-től), és csak X volt a ponthatár.


"Egyébként tegnap voltam bent személyesen az Oktatási Hivatalban, ahol azt mondta az ügyintéző, hogy jár Nekem a 40 pont..."

Jár neked, ez igaz, csakhogy már lezárult a felvételi időszak, sok helyen már megvolt a beiratkozás... Ha én véletlen elfelejtem beadni a nyelvvizsgámat, akkor a felvételiben nem vehető figyelembe, de nyilván azt fogják mondani, hogy jár érte a 28 pont, csak majd legközelebb.


Amúgy jótanácsként mondom, az e-felviben van olyan opció, hogy kiírja, milyen dokumentumokat fogadtak el, és miket nem. Ha esetleg legközelebb arra kerül a sor, azokat mindenképp ellenőrizd még mielőtt kihirdetik a pontokat.

2011. szept. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!