Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem járt itthon oviba a...

Ha nem járt itthon oviba a lányom, mert külföldön éltünk, (ott járt magánoviba, de papír nincs róla), akkor honnan tudok szakértői véleményt szerezni az iskolaérettségről a beiratkozáshoz?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
hogy lehetséges az, hogy nincs róla papír? keresd fel az óvodát és küldjenek elsőbbségivel egy igazolást, egy faxot... ez a 21.század mindent meglehet oldani!
2011. márc. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még ha papír lenne is arról, hogy járt 4 hónapot oviba, szakértői igazolást utólag nem küldenének. Más ötlet?
2011. márc. 18. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kérj akkor itthon,menj be az illetékes jegyzőhöz és segíteni fog
2011. márc. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindössze 4 hónapot járt óvodába, és már most szeptemberben iskolás lenne?

Ha csak 4 hónapot járt, miért csak annyit? Itthon iskolai előkészítőbe (nagycsoport) kötelező járnia.


De az érdekelne, hogy miért csak összesen 4 hónapot járt óvodába?

2011. márc. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert utaztunk, világot láttunk. Tud egyébként számolni, írni, olvasni is egész jól, a gyerekekkel nagyon jól kijön, ismeri a magyar ovis dalokat, mondókákat. Áprilistól it is fog oviba járni, csak nem tudom, a beiratkozásig tartó két hétben ott szerezzek-e vagy máshol szakvéleményt. Attól nem félek, hogy nem iskoleérett, és nyilván az oviban is felteszem a kérdést, csak addig érdekelt volna...
2011. márc. 19. 14:21
 6/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
42%

Semmi gond, külföldi oviból úgysem kell szerintem a papír. A lányom osztálytársa augusztusban érkezett Magyarországra, szeptember 1-én pedig kezdte az iskolát mert a kora szerint el kellett kezdenie. Pedig egy szót se tudott akkor magyarul.


Amúgy hívd fel a kerületi nevelési tanácsadót, ott végeznek iskolaérettségi vizsgálatot ingyen. Pl. akkor is ha az ovi nem adja ki automatikusan, mert kérdéses hogy iskolaérett-e, vagy a szülő és az ovi mást gondol, akkor is kérhetik. Nekünk is kellett menni a nagyobbal, mert pont határeset és egy évet maradt az oviban. Nekem egyébként nagyon jó velük a tapasztalatom, a lányom utána napokig kérdezgette mikor mehet megint játszani. Az is tetszett, hogy a férfi pszichológus azzal a kisfiúval is férfiasan kezet fogott, aki az anyja ölébe bújt és az ujját szopta.

2011. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na ilyen, amikor valaki a kérdésre válaszol, köszi :).
2011. márc. 21. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!