Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon mik a jó hírű...

Magyarországon mik a jó hírű műszaki felsőoktatási intézmények? Elsősorban gépészmérnökire gondolok! Olyan, amelynek pl. jelentősebb múltja is van a szakmában, ilyen 50-60 év.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy BME, de azon kívül? Fontos lenne a vidék csendessége, nyugodtsága.

Szubjektív meg objektív dolgokat is írjatok!


2011. márc. 20. 19:47
 1/8 Silber ***** válasza:

"Vidék", csend, nyugalom, nagy múlt.

Ha csak a múltat nézzük, akkor Miskolc és Veszprém. Miskolcról nem tudok sokat, de én a PE-t képviselem (nem gépész, de mérnöki karos). Azt írták, hogy valamilyen rangsorban most elég előkelő helyre sorolták az itteni képzést. Szerintem érdemes lenne ekörül a város körül körbeszaglásznod. Természetesen a gépész tanszék itt sem leányálom (mert ugye ki hallott már barátságos gépész tanszékről), de nívós. Veszprém pedig gyönyörű város főleg tavasszal, aki idekerül, általában nem akar elmenni.

2011. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
miskolcon sok a roma( cigány)
2011. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Amúgy erősen hajlok a gödöllői SZIE-GÉK felé (régen GATE-MGK néven volt ismert), mert eljutás szempontjából az lenne az egyik legjobb. A másik meg a pesti Bánki, de nyócker, áááá, inkább nem. Meg arról nem is lehet sokat hallani, bár biztos jó iskola.

Veszprém is meg Miskolc is erős egyetemek.

2011. márc. 20. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:

"miskolcon sok a roma( cigány)" Hát öcsikém, te most feltaláltad a spanyol viaszt! :D Pesten gondolom egy darab sincs. Se Debrecenben, se Szegeden. Bizony, bizony, mind itt van a fagyos északon. :D


Amúgy Miskolcon tanulok. Nagy múltra tekint vissza az egyetem, színvonalas képzéssel. A vidék nyugodtsága itt még megvan. Mivel nem a belvárosban van az egyetem, hanem kint a város szélén, az Egyetemvárosban, nagyságrendekkel nyugodtabb, mint egy belvárosi egyetem. Van itt fű, fa, tó, domb, róka, kutya, macska, kismókusok, nagymókusok, vérmókusok minden. :D Ha konkrétabb kérdésed van, írj nyugodtan.

2011. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Én miskolci vagyok, ide fogok menni anyagmérnökire/ alacsony a ponthatár-kb. 220-, azért vagyok ilyen biztos benne, mielőtt valaki belekötne ;)/

A gépészmérnöki kemény nálunk, az egyik legdurvább. A Bánki Donát, ha jól tudom az Óbudai Egyetem része, egyik ismerősöm testvére azért ment oda, mert állítólag ott a legkönnyebb elvégezni az országban. Egyébként ez az egyetem a régi BMF, ha így többet mond. :))

2011. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A SZIE-nek is kb 50 év áll a háta mögött
2012. máj. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagy múltja nincs, de a SZE sem rossz. Vannak marha húzós tárgyak, amiken inkább szórnak, de az itt végzetteknek a 90%-a elhelyezkedik a diploma után. Sokan szidják a sulit, de a lehetőségeket, az oktatást, ösztöndíjakat, meg mindent egybevéve én ezt ajánlanám.

De kicsit kifejtve: Győr alapból egy elég forgalmas város, a határhoz elég közel. Az osztrák, és külföld elég közel van, gyakori, hogy odamennek dolgozni a végzettek.

Itt az AUDI, ami azért elég komoly hátteret biztosít mind az intézmény, mind a gépész szakoknak.

Az egyetemen nem egy labor működik, amiket a éléveid során biztosan használni fogsz, és ezek miatt főként elmondható, hogy elég gyakorlatias képzés van jelen a SZE-n.

Az ösztöndíj is viszonylag elég magas az országos átlaghoz képest, a városban a megélhetést a legtöbb helyen diákbarát árak segítik elő, csak egy példa:

Buszbérlet, helyi viszonylatban 2000 Ft, plusz minusz 100-200 ft. A kollégium 8100 Ft/hó, plusz kb. 1500 a net havonta. Az ösztöndíj ha eléred a szakátlagot, akkor 5000-ről indul.

Az étkezést sok helyen meg tudod oldani, csak az egyetem területén, vagy annak 100 méteres körzetében három étterem, egy rakat pékség van, kistesco, stb., mind nagyon jó árakkal.

Ha gépésznek mész, van esélyed az AUDI-hoz menni gyakorlatra, protekció nélkül is, ha pedig ott lehúzod a gyakorlati időd, kb. bárhova mehetsz utána melózni, mert mindenhol tárt karokkal fogadnak.

Egy picit a szakról: Vannak nagyon szívatós tárgyak, ami szórótárgy is egyben. Ilyen pl. a gépszerkezettan, a méréstechnika, a hő- és áramlástan. Első pár félévben matek, meg mechanika. Elég komoly a tárgyak egymástól való függősége, így könnyedén előfordul, hogy már az első félév végén úgy állsz, hogy csúszol.

A gépész szakon három szakirány van. Gépgyártástechnológia, járműmérnök, és egy német ág, bár meg nem mondom, hogy mi annak a neve. Ilyen főnökképző szerű.

A gépészen kívül van még külön járműmérnök szak, ami a gépészmérnöki szakból vált ki, csak a járműves tárgyakkal, tehát kb. fele annyit tudnak, mint a gépészek, és csak járművekkel foglalkozhatnak, előzőekkel ellentétben.

Mesterképzésről szerintem még felesleges lenne írni, előbb az alapszakot csináld meg. :)

A képzést egyébként azért szidják sokan, mert rengetegen kibuknak első, és második év végén, mert nincs meg az elegendő kreditjük. Ha valaki nem bukik ki ebben a két évben, az nagy valószínűséggel elvégzi itt a sulit. Nehéz, elég nehéz, amit szintén sokan összekevernek a minőséggel, de ha végzel, nagy eséllyel el tudsz helyezkedni már az alap diploma után.


Ha nagyon ajánlanom kéne akkor még a SZIE jöhetne szóba, arról elég sokat hallottam.

BME-t semmiképpen nem preferálnám. Khm. Vannak furcsa dolgaik.


DE!!!!

A többit nem ismerem annyira, tehát nem tudok róluk semmit mondani, se objektívet, se szubjektívet.

2013. nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó mit értesz az alatt, hogy a BME-nek vannak furcsa dolgaik? Végzős vagyok és pont azon gondolkozom, hogy hova menjek. Ha nem akarod ide leirni, küldhetsz privit is.

Kösz

2013. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!