Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha igazolatlanul hiányzok...

Ha igazolatlanul hiányzok egyetemen vizsgáról, és büntetést szabnak ki, akkor valahogy meg lehet oldani, hogy ne kelljen fizetni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt kérelemre, vagy ilyesmire.
2011. márc. 30. 01:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. márc. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illetve hát igen, ha akkor igazolod, hogy te önhibádon kívül hiányoztál, pl. beteg lettél és ott az igazolás stb.


Mivel mire fizetned kell már hetek/hónapok teltek el, már nem tudsz mit csinálni, ezt még mielőtt lezárják az egészet, akkor kéne intézni lehetőleg pár napon belül a vizsgamulasztást követően, de aznap betelefonálva minimum.

2011. márc. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk betegen is be kellett menni vizsgázni, sőt volt olyan hogy a prof. volt kórházba és be kellett mennünk vizsgázni hozzá.

Nyilván műtét ilyesmi érthető, de azt meg nem aznap tudod meg.

Minden egyéb esetben nekünk automatice új vizsga (de max. 3x) és ha nem mentél el az elsőre már csak 3-as lehetett, ha a 2. sem, akkor a 3. már csak a kettesért kínoztak meg, és végül volt olyan aki a harmadikra se ment, ő jó nagy hülye volt. De pl. a bementél és megbuktál akkor meg átlagolásos rendszer volt, de sokkal jobbra nem jöttél ki.


De minden egyes UV plusz díjas volt, és ezt semmi pénzért nem engedték volna el.

2011. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem tudom, hova jártál, és hány éve, de ilyet én még sehol nem láttam.

Ha van igazolásod, akkor hiányozhatsz, és nem kell fizetned. (Bár sosem próbáltam, inkább nem leszek beteg a vizsgáimra :D)

A vizsgaismétlés független az előző vizsgáktól, tehát tök mindegy, mit kaptál, bent voltál-e, stb., az utolsó vizsga jegye számít, és kész. Persze van korlátozás, hány vizsgát tehetsz egy félévben egy tárgyból.

2011. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"De minden egyes UV plusz díjas volt, és ezt semmi pénzért nem engedték volna el."

Ja igen, ez sincs már így, minimum 1 UV ingyenes mindenhol. (Kicsit ellentmondásos amúgy az az állítás, hogy semmi pénzért nem engedték volna, hogy ne fizess :P)

2011. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!