Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem, vegyészmérn...

Debreceni Egyetem, vegyészmérnök szak? Milyen nehéz oda bejutni? Milyen a képzés a többi magyar egyetemhez képest (csak a vegyészmérnök érdekelne)?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 18:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Minden információ érdekel!
2011. márc. 30. 18:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Én rosszakat hallottam róla egy debreceni évfolyamtársamtól. Állítólag alacsony a színvonal, sok a hülye, a tanárok sem követelnek semmit, így a diploma sem sokat ér. Ez az évfolyamtársam annyira nem akart oda menni, hogy inkább kollégiumban él Budapesten, csak hogy a BME ugyanilyen szakára járhasson. Szóval az én szememben biztosan nem egy nagy szám az az egyetem...

A legjobb egyetemben ezen a szakon a BME-t tartom, de a Veszprémi Egyetemnek is jó híre van, tehát azt is tudom javasolni.


Amúgy bejutni nagyon könnyű a DE-re, 319 pont volt tavaly a ponthatár, ezzel szemben a BME-re 418.

2011. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bejutni szinte minden mérnökire könnyű (relatív) a kevés jelentkező miatt, bentmaradni viszont nehéz. ha már konkrétan vegyészmérnök, akkor az a legszarabb az országban. pesti és veszprémi is sokkal jobb.
2011. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlenül ezt írtam pár órája: "egyetemben"

Igazából ezt akartam: "egyetemnek"

2011. márc. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem az egyik ismerősöm Debrecenbe jár és ő meg van elégedve a képzéssel.
2011. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!