Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Magyar Képzőművészeti...

A Magyar Képzőművészeti Egyetem jó ötlet továbbtanulás szempontjából?

Figyelt kérdés

Az egyetemmel kapcsolatban, szeretnék információkat, olyanoktól akik oda járnak, vagy jártak. Főként azzal kapcsolatban , hogy mikor kikerülsz, milyen lehetőségek vannak? Ki, hogy boldogult utána? stb..

Képgrafika szakra szeretnék jelentkezni majd. Az a helyzet, hogy nagyon szeretnék ilyen irány elindulni, ilyesmivel foglalkozni, viszont a szüleim, nem nagyon támogatnak. (Szívesebben hallanának, olyan célokat, amikről ők is tudják, hogy biztos jól meg lehet belőle élni.)

A válaszokat előre is köszi:)


2011. ápr. 30. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Én járok oda sem semmi ilyesmi, de azért gondoltam írok. Szerintem meg lehet belőle élni, mivel kevesen kerülnek ki ilyen végzettséggel, külföldön pedig még több lehetőséged lenne ilyen végzettséggel (bár sajnos ma már mindennel így van). Annyit tudok róla, hogy iszonyú nehéz bekerülni, mivel kell vinned a saját munkáidat plusz vmi 3 fordulós alapműveltségi felvételi is van. Ezek nem biztos infók, csak az hogy nagyon nehéz bekerülni.
2011. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tehát NEM járok oda.* :D
2011. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ipart végeztem, de már régen, vannak képzôs ismerôseim.


Úgy látom, képeladásból, pályázatokból csak igen kevesen élnek meg, mert kicsi a piac, sok a mûvész.

De ha képgrafika szak mellett-elôtt-után elvégzel valami 1-2 éves szakmát alkalmazott grafikából (nem felsôoktatást, hanem ahol gyakorlatot is tanítanak - pl. webdizájnt vagy nyomdai gyakorlatot), akkor jó esélyed van jól élni és nagyjából olyat csinálni, amit szeretsz. Sajnos az egyetemeken jó a mûvészképzés és kell is a gondolkodáshoz, alapokhoz (technikák, anatómia ... stb.), viszont sokszor többet számít, van-e pl. szoftver-vagy dtp ismereted és ezt el szokták hanyagolni.


Tehát vagy teljesen maradsz a képgrafikánál és bevállalsz egy zûrösebb életet, valószínûleg hullámzó anyagiakkal. Vagy elmész alkalmazott irányba, és "mellesleg" mûvészkedsz.

Az elôbbibél nagyon kell tudnod menedzselni magad, az utóbbinál viszont valszeg sosem lesz elég idôd arra, hogy mellette még kiéld teljesen a mûvészi hajlamaid...


Szóval nehéz. Ha tényleg ilyesmit szeretnél, azért mindenképp próbáld meg, ha bejutsz, nagyon izgalmas évek várnak rád és még változtathatsz rajta késôbb, mire hasznosítod.

2011. máj. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!