Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakot jelöltem meg,...

Egy szakot jelöltem meg, viszont fizetősön is és támogatottan is. Ugye nem nyernék vele semmit, ha a fizetőst áttenném első helyre? Ugyanannyi esélyem van így is, hogy felvesznek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 00:04
 1/7 A kérdező kommentje:
*azt
2011. ápr. 13. 00:07
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Ha az elsőre nem vettek fel, akkor ha eléred a másodikra a ponthatárt bekerülsz. A támogatottat tedd első helyre.
2011. ápr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Igazából tudtam, hogy így van, csak most annyira bepánikoltam, annyira be szeretnék kerülni, hogy úgy voltam vele, a biztonság kedvéért megkérdezem, hátha több esélyem van úgy, ha a fizetőst teszem első helyre.

Még ha páran le is fognak a kérdésért hüjézni... :)

2011. ápr. 13. 00:11
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Szóval a lényeg, értelemszerűen olyan rangsort kell felállítanod, ahol a legmagasabbra várt pontszám kerül előre, majd csökkenő sorrendben a többi intézmény.

[Értelemszerűen figyelembe véve az igényeidet is.]

Ugyanis ha neked A egyetemre 200 pont kell, B egyetemre meg 140 pont, és a sorrendben B után A egyetem (vagy szak, vagy térítési forma, most mindegy) van, akkor ha neked 220 pontod van, akkor is a 140 pontosra fogsz bekerülni, hiába férnél be a másikra IS.


Emellett az államilag finanszírozott szakok ponthatára magasabb, mint a költségtérítéses képzési formáé, ebből következik, hogy amennyiben ugyanazon szak költségtérítéses formáját jelölöd meg előbb, majd utána az államilag finanszírozottat, akkor csak többet koptattad a tollad, de semmi értelme nem volt... De gondolom, ezt magad is belátod.

2011. ápr. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"annyira be szeretnék kerülni"

Ettől egy pillanatra rám jött az az érzés, amit én is éreztem, amikor jelentkeztem egyetemre.

2011. ápr. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval a lényeg, értelemszerűen olyan rangsort kell felállítanod, ahol a legmagasabbra várt pontszám kerül előre, majd csökkenő sorrendben a többi intézmény.

[Értelemszerűen figyelembe véve az igényeidet is.] "


csak az igényeket kell figyelembe venni, amit a leginkább akarsz, azt első helyre, a másodikat másodikra, stb.

2011. ápr. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm nektek is a válaszokat!

Szóval akkor tényleg nem tudok annál többet tenni, minthogy gőzerővel tanulok.

Drukkoljatok légyszi nagyon! :)

2011. ápr. 13. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!