Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóljak az igazgatónak, hogy...

Szóljak az igazgatónak, hogy az angol tanár rosszul tudja az angolt?

Figyelt kérdés
Direkt rákerestem, egy igeidőről rengeteg hülyeséget mond..:(
2011. ápr. 15. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szólj, de aztán ne az legyen a következő kérdésed, hogy miért utál az angol tanár.
2011. ápr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Először az osztályfőnököddel beszéld meg!
2011. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én először a tanárral szembesíteném magam. Persze nem támadóan, hanem hozd fel, hogy mondott valamit, te pedig önszorgalomból utánanéztél, és ott más volt, és magyarázza el, hogy mi az igazság. Lehet, hogy te értettél félre valamit, ha meg nem, akkor biztos lehetsz benne hogy jól gondolod, és akkor esetleg léphetsz.
2011. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Vigyél oda neki egy nyelvtankönyvet, és kérdezd meg minden támadó él nélkül, miért van másképp benne,mert te most nem érted.
2011. ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell letámadni egyből tanárt, ha valami olyat mond, ami pont ellentétbe áll egy nyelvtankönyvbe leírotta(kka)l, akkor a kérdezd meg, hogy most akkor a könyv hibázik (Amit erősen kétlesz) vagy valamit nagyon félreértesz az egészből. Egyébként nyugodtan tedd fel ide azt, amit véleményed szerint rosszul tud a tanár, aztán majd meglátjuk hogy igaza van-e avagy sem. Ha pedig igen, akkor megspóroltunk neked néhány kínos percet.


(Egyébként az esetek többségében a diák érti félre a dolgoklat. Én most 11.es vagyok, és már vitáztam nem is egyszer a matektanárommal, aki mellesleg az igazgató, persze kultúrált körülmények között. Másnap bejön, hogy tévedett, s kezet is fogott velem, hogy igazam van. (matekkal kapcsolatos..)

2011. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Tanártól függ. Nekem volt gimiben osztálytársam, aki nagyon jó volt angolból, egyszer udvariasan visszaszólt a tanárnak, hogy ő másképp tudja. A tanár erre tajtékozni kezdett, onnantól kezdve pikkelt a gyerekre. Pedig tényleg nem volt bunkó beszólás.


Ha normális, akkor a tanárral kéne beszélni, hogy magyarázza el még egyszer, te a neten ezt meg azt találtad, és most összekavarodtál..

Amúgy az iskolai nyelvoktatás elég gáz, most a barátnőm kint van Angliában és mondja, hogy használnak olyan kifejezéseket is, amit itt ha tanárnak mondana valaki, az lendöletből beírna egy egyest...

2011. ápr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
A kedvencem egy nyelvtanfolyamról: "Ezt a nyelvvizsgán így kell mondani, igaz hogy ezt a beszélt nyelvben nem használják, hanem helyette így meg így mondják, de azért megbuktatnak."
2011. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg olyan van az angol nyelvben, amit máshogy tanítunk és máshogy van a való életben. Én, mikor nekilátok a tanításnak (magán és nyelvsuliban is oktatok), mindig megkérdezem, nyelvvizsgára van szükségük vagy pl. munkához, kinti élethez kell nyelvtudás, mert egész máshogy kell hozzálátni. Mindenképp a tanárral beszéld ezt meg legelőször. Nagyon okos dolog, hogy több helyről tanulsz, de nem kell azonnal hülyének tartani a tanárt, ha nem azt mondja, amit máshol láttál. Még az is lehet, hogy igazad lesz, és ő tévedett. Nem eshet meg egy emberrel? A tanár is ember, és tévedhetett is. Igen, olyan is tanít, aki még kezdő, és hibázik. Ez is benne van. Leszel még te is bizonytalan első éves a munkahelyeden. Bármikor megeshet. Beszélj a tanárral és ne a főnökéhez rohanj "beárulni". Ez ovis.
2011. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy a present perfectet az az, amikor valami elkezdődik a múltban, és még mindig tart. Még vitatkoztunk is. Lehetetlen, hogy így legyen!
2011. ápr. 15. 17:25
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező,


pedig a present perfectnek van egy ilyen jellemzője is.

Nem a legegyszerűbb igeidő ez nekünk magyaroknak, és azt sem állítom, hogy a present perfect csak ennyi lenne, de semmiképpen nem mondanám azt, hogy a tanárod hülyeséget mondott.

I have lived here since 1999. - Tessék, ez a múltban kezdődött, és a mondatból - vagyis a present perfect használatából kiderül, hogy még mindig itt élek. Akkor?

2011. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!