Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Barátnőm felvételizett egy...

Barátnőm felvételizett egy jóhírű suliba. A felvételi elég simán ment de mielőtt végeztek volna a bizottság elővett egy papírt. A papíron a barátnőm iwiw-es bemutatkozása volt kinyomtatva. Szabad ilyet csinálni? Vagy helyes ez?

Figyelt kérdés
Egy nagyon jó barátnőm felvételizett egy jóhírű suliba. A felvételi elég simán ment de mielőtt végeztek volna a bizottság elővett egy papírt. A papíron a barátnőm iwiw-es bemutatkozása volt kinyomtatva. Szembesítették mindennel amit leírt és hát nem írt olyan durva dolgokat, de akkoris! Ez milyen már?! Szegény teljesen elvörösödött, meg olyan kínosan érezte magát... Tudom-tudom mért így töltötte ki..De akkor is, ki számít arra hogy a FELVÉTELIN szembetalálkozik az adatlapjával?! Állítólag azért csinálták mert az előző osztály szar lett mert a felvételin okosnak tűntek de igazából csak ostoba plázacicák voltak... De én ezt akkor sem értem. Ráadásul azt az adatlapot 1 éve írta aztán nem volt egy ideig gépük(még most sincs) és nem tudta átírni a bemutatkozását....
2009. márc. 4. 21:16
 1/7 anonim válasza:
100%
Mostmár kalkulálni kell azzal, hogy iskolában, munkahelyen megnézik az iwiw adatlapot. Ezért érdemes úgy megírni, hogy az ne legyen kompromittáló, és ne kerüljön az ember olyan helyzetbe, hogy belevörösödik. Nem tartom egyébként én sem teljesen korrektnek, hogy ezt tették, de hát ilyen világot élünk.... :(
2009. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen., ez egyre nagyobb divat, sőt nagyobb cégek kifejezetten így vadásznak munkaerőt maguknak, ill. az illető leellenőrzésére is tökéletes, ismerősi kör stb.

Na én emiatt szedtem le magam tzeljes egészében, aztán csak kutatgassanak utánam.

Nézd abszolút bunkó húzás egy suli részéről, na most hog yjogilag hog ylehet bele kötni , azt nem tudom, de félek, hogy sehogy.

Tudod anno én is hasonlóval megjártam, és esküszöm egy helyre amiatt nem vettek fel, mert azonnal kiváltottam a t. illetékesek ellenszenvét azzal, hogy az ismerőseim között volt két meleg srác, és elég félreérthetetlen képek voltak róluk feltéve, és nem fért a fejükbe, hogyan lehetnek a barátaim, ha egyszer én nem vagyok meleg.

Na mindegy, vannak ilyen idióta emberek sajnos, és én is meg voltam lőve, nem tudtam mit tenni.

2009. márc. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Igen., ez egyre nagyobb divat, sőt nagyobb cégek kifejezetten így vadásznak munkaerőt maguknak, ill. az illető leellenőrzésére is tökéletes, ismerősi kör stb.

Na én emiatt szedtem le magam tzeljes egészében, aztán csak kutatgassanak utánam.

Nézd abszolút bunkó húzás egy suli részéről, na most hogy jogilag hog ylehet bele kötni , azt nem tudom, de félek, hogy sehogy.

Tudod anno én is hasonlóval megjártam, és esküszöm egy helyre amiatt nem vettek fel, mert azonnal kiváltottam a t. illetékesek ellenszenvét azzal, hogy az ismerőseim között volt két meleg srác, és elég félreérthetetlen képek voltak róluk feltéve, és nem fért a fejükbe, hogyan lehetnek a barátaim, ha egyszer én nem vagyok meleg.

Na mindegy, vannak ilyen idióta emberek sajnos, és én is meg voltam lőve, nem tudtam mit tenni.

2009. márc. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Hát figyelj, az iwiw az egy nyílt dolog, bárki olvashatja. Innentől kezdve ha bármi hülyeséget kiír akkor számoljon is a következményeivel. Később már felelősségteljesebben fog viselkedni.

Meg miért ne nyomtathatná ki az iskola? Ha már ő maga kiírta önszántából...

2009. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Háát.. érdekes.

Szerintem az iskolának meg az összes ilyen kutatást végző cégnek figyelembe kellene vennie azt, hogy hány éves az illető. ha középiskolába jelentkezik, 13-14 évesek akkor kezdenek nagylányok-nagyfiúk lenni, írnak menő és nagyzoló dolgokat, felraknak rengeteg képet magukról, bulizgatnak, ami számukra még nagy és menő dolog. Most újra divat a lány-lány puszi és egyre korábban felnőnek (sex)..:S hát egy konzervatív, jóhírű iskola, esetleg egyházi iskola biztos nem kíván ilyen diákot. Ugyanez igaz lehet az egyetemekre-főiskolákra, bár ott ugye pont alapján megy a felvételi, de a tanárnak akkor is lehet valaki szimpatikus vagy pont nem akár öltözködése, akár stílusa miatt is.. Munkahelyen meg pláne. Én sem szeretnék olyan titkárnőt, aki szabadidejében vetkőzik vagy úgy más.. Meg gondolom ez igaz a óvó-,tanító- vagy tanárnőkre is.. Melyik szülő bízná egy ilyenre a gyerekét??!

Különben meg van megoldás ellene, csak add önmagad az iwiw-en, és akkor nem lesz ilyen bajod. Ne írd be a nyelvek közé azt, ami jól hangzik, hanem csak azt, amit tényleg beszélsz, előző munkahelyekhez meg ne sorold fel az összes nyári vagy idénymunkádat.. Jah és amit imádok rejta: Születési NÉV: 19.. :D:D:D nevetséges, olvasni pedig tudni kell(ene)!

2009. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

ez a ciki kategória.


"De akkor is, ki számít arra hogy a FELVÉTELIN szembetalálkozik az adatlapjával?!"

remélem egyre többen és többen, jópár emberre ráférne a dolog...


"Szabad ilyet csinálni?"

nyilvános adat, ő tette hozzáférhetőevé, úgyhogy semmi kivetnivalót nem találok benne.


"Vagy helyes ez?"

Szerintem igen.

2009. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem hiszem, hogy jogszerű. Egy távoli analóg eset alapjn gondolom ezt. A Károli Gáspár Református Egyetem jogerősen is pert veszített meleg diákjával szemben.


[link]


Tudom, hogy ez az ügy más volt, mégis úgy érzem, hogy a különbségek inkább ,,Pláne!'' típusúak:


1) Ott felnőtt ember volt a sértett, akinek van felelőssége. A Te esetedben gyerek a sértett, akinek a felelőssége semmiképpen sem lehet akkora.


2) A Károli esetében a diák nyíltan felvállalta homoszexualitását, még az ügy időszakban is. A Te esetedben egy régi, ásatag dolgot ásott elő az iskola.


Részben megkönnyítené a teljes választ, ha tudnánk, milyen a viszonya az iskolának a Magyar Állammal. Ki a fenntartó? Kap-e az iskola fejpénzt vagy más támogatást az államtól? Magyarországon az egyház kap támogatást, többek között az oktatási tevékenység címén is. Milyen szerződések vannak életben az iskola és az állam (vagy a fenntartó) között?


De mindeettől függetlenül is valószínűleg jogellenes, ami történt, mert valószínűleg törvénybe ütközik, és szinte biztos, hogy magas szintű jogelveket is sért.


Szerintem első lépésben a fenntartót kéne megkeresni. Ha ez valami önkormányzat, azt, ha meg valami egyházi kerület, akkor pedig azt. Nem hiszem, hogy a fenntartó fel akar vállalni egy országos hírű botrányt (a Károli ügyből országos botrány vált, pedig sokkal vitathatóbb, mint ez).


Ha a fenntartónál a jogorvoslati lehetőséget kimerítette a sértett, akkor már fordulhatsz az oktatási jogok biztosához is.


[link]


Mindentől függetlenül, esetleg az Egyenlő Bánásmód Hatóságnak is hatásköre lehet az ügyban. Itt írják le, milyen jellegű ügyekben illetékesek:


[link]


és itt van a teljes honlapjuk


[link]

2009. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!