Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz Corvinuson a...

Mennyire nehéz Corvinuson a pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés
milyen az órarend, mennyire huzos, hány óra van egy nap, mindennap van óra, nehezek a tantárgyak,vizsgák......?
2011. ápr. 22. 09:15
 1/4 anonim válasza:

Igazából az országban két nagy GTK van, amik kiemelkedő színvonalúak, az egyik az SZTE a másik a Corvinus. A pénzügy és számvitel meg amúgy is húzós tárgy:) Bele lehet vágni, de csak ha tényleg érdekelnek a számlaszámokon való bogarászás és elkötelezett vagy.

Én az egyiken tanulom ugyanezt, 3. évfolyamom.

2011. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon erős a matek?:S mert én ezt kiegészítő szaknak szeretném megcsinálni, h ha megszerzem mindkét szakomból a diplomát akkor az üssön. de kicsit félek, mert nem vagyok valami jó matekból, az érettségim is 3as lett:S inkább humános vagyok, azok a tárgyam mind 5ösek voltak és a szakom is elég humán jellegű. szóval nemtudom nem vágom e túl nagy fába a fejszém:S tudnál még egy pár dolgot mondani a szakoról? amit fontosnak tartasz
2011. ápr. 24. 10:58
 3/4 anonim válasza:

Magához a pénzügy és számvitelhez nem kell matek:) az csak kivonás/szorzás/osztás. alap matek. amihez nehezebb matek kell, az a vállalati pénzügyek, vállalkozás finanszírozás, tőzsde, stbstb...ugye itt kell jelen/jövő érték számítás, kamatis kamat, hozamok számítása. Illetve nálunk kötelező tantárgyak voltak a lineáris algebra, statisztika, kalkulus(itt deriválsz meg integrálsz) meg a valószínűség számítás.


Véleményem szerint mindegyik teljesíthető, de belefuthatsz 1-2 sum jellel ellátott képletbe, meg néha 1-1 deriválásba. De egyik sem vészes.

2011. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, köszi :)
2011. ápr. 26. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!