Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel vagy...

Pénzügy és számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!11-es vagyok, és nemsokára le kell adni a jelentkezést.Abban biztos vagyok, hogy közgazdász szeretnék lenni, de pontosabban nem tudom eldönteni, mert kettő lehetőség is felvetődött.A pénzügy és számvitel és a nemzetközi gazdálkodás.Mindenképp a Corvinust fogom beírni az első helyre, utána pedig a BME és BGF jön majd.

Nagyon szeretem a matekot, érdekelnek az elemzések, gazdasági kérdések.De. Azt hallottam, hogy a psz-t jobban keresik, mint a másikat, és nehezebb is.A nemzetközi gazdálkodásban viszont tetszik, hogy lehetőségem van kicsit tágabb munkakörre, és nem feltétlenül ülnék egész nap a gép előtt.

Melyiket ajánlanátok, vagy ha mindkettőt, tudnám-e ezeket együtt végezni? Előre is köszi:)


2011. okt. 17. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

A pénzügynek több értelme van, több matek van benne, a nemzetközi elég nagy linkség szerintem.


A pénzügyesek sokat matekoznak, és a népek azt hiszik, hogy ahol matek van, ott komoly tudomány művelése zajlik. Ezért a pénzügyesek jól keresnek. Ráadásul a számviteli tudást lehet hasznosítani olyan alantas, de nagyon hasznos területeken is, mint egy saját vállalkozás könyvelésének intézése.

2011. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is ezt hallottam sajnos.A psz-vel esetleg nem lehet banki területekre jutni?:DVagy az csak a nagyon szerencséseknek jön össze?
2011. okt. 17. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:
De lehet bankba is menni dolgozni, ha elvégzed. Mert pénzügy-számvitel két szakirány van: banki szakirány és controlling szakirány.
2011. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2011. okt. 17. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:

"A psz-vel esetleg nem lehet banki területekre jutni?"


Hát dehogynem, pont ez a jó benne. Meg még sok más lehetőség is van.

2011. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Angol korrepetálás válasza:

Már nem aktuális a kérdésed,de esetleg mások még olvashatják.


Ez egy kamu hogy az NG szak linkség. "Savanyú a szőlő :)" Teljesen más területre ad diplomát, mint amit egy pénzügy-számvitelen megszerzel.

Egyébként ha már vállalkozásról beszélt az előttem szóló..

NG-n is tanítják a számvitelt, pénzügyeket, vállalati pénzügyeket stb... Szóval nem kell mindenkinek hinni.


A sulit kell jól megválasztani elsősorban, másodsorban a szakot.

2012. nov. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!