Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Germanisztika szakról vélemény...

Germanisztika szakról vélemények? Tapasztalatok? Elhelyezkedési esélyek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Germanisztika a minorom (ELTE). Az egyik órán fiatal Németországból frissen érkezett tanárnő tanít, kb. 30 éves. Ő is germanisztikát illetve romanisztikát végzett Németországban és nem győzi hangsúlyozni, hogy nagyon nehéz az elhelyezkedés ezzel a végzettséggel. Ahogy ő mondta: gyerekvállalás szóba sem jöhet, mindig költöznie kell oda, ahol munka van, a fizetés alacsony és ehhez még hozzájön az is, hogy magasak velük szemben az elvárások. Minimum legyen minden órára valami zseniális ötlete...


Magyarországon sem sokkal jobb. A fordítószakma telített, bekerülni nagyon nehéz. Én próbáltam, végeztem ilyen kurzusokat is, de sehova nem kellek. Maximum magán úton próbálkozhatok (Pl. eéance weboldalon), de nagyon kevés megrendelést kap az ember és iszonyú nagy a verseny.


A tanítást gondolom nem kell részletezni: rosszul fizetett, a nyelviskolákban esetleg még van némi lehetőség, bár ott még nem próbálkoztam, így nem tudom.


Amit keresnek, az pl. multicégeknél németnyelvű customer service-es. Ügyféltámogatás magyarul, ha jól tévedek. De ehhez az angol nyelv is elengedhetetlen. Általában úgy keresik az embereket, hogy angol és egy másik nyelven folyákonyan beszélj. Amit gyakrabban keresnek erre a pozícióra, az a holland, finn, svéd, portugál nyelv. Esetleg cseh, szlovák, román.


Még ahol esély van, az valamilyen németnyelvű folyóirat. Itt írhatsz cikkeket, viszont nagyon keveset fizet ez is. Most hirtelen nem tudom, melyik magyarországi németnyelvű folyóiratot emlegette a tanárnő, mindenesetre azt mondta, egy cikkért kb. 3000 Ft-ot fizetnek...


Szóval én azt mondom, hogy nem túl jók az esélyek. Esetleg akkor jó, ha utána mesterképzésre valamilyen gazdasági szakra mész (pl. kereskedelem), de nem tudom, hogy ezt meg lehet-e csinálni.

2011. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!