Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A germanisztika szak (NYME)...

A germanisztika szak (NYME) nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Kb. milyen tantárgyaim lesznek, mennyire lesz nehéz? Mennyit kell majd tanulnom? (persze azt gondolom hogy sokat) El tudok végezni mellette egy másik szakot, ha ez a tervem? Most vettek fel de kicsit parázok hogy nehogy melléfogjak a képességeimhez képest :) Előre is köszi a válaszokat!
2011. júl. 24. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Rendkívül nehéz lesz.

Sokat kell tanulni ezért egyetem.

Nem tudom milyen tárgyaid lesznek, de légy önálló ez egy egyetemen elvárás: NÉZZ UTÁNA!

2011. júl. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lenne egy kérdésem, ami a következő: Germanisztika szak a Nyugat-Magyarországi Egyetemen melyik városban van? Elnézést a buta kérdésért és hogy nem tudtam segíteni, de biztosra szeretnék menni. Reménykedek, hogy jövőre bekerülök, de még azért átgondolom alaposan. Köszönöm előre is:)
2011. júl. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szombathelyen :) Jövőre jönnél? mert ha minden igaz halasztok és akkor én is úgy kezdeném.

Az hogy utána nézek alap, persze mert tudom hogy nem lesz olyan szájbarágós mint a középiskola tananyaga. Csak a szak miatt aggódom egy picit... :)

2011. júl. 25. 11:19
 4/6 anonim válasza:
Lehetséges, jelenleg ez áll hozzám a legközelebb, de még nagyon át kell gondolnom. Köszönöm szépen a választ:)
2011. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs mit! :) Örülök hogy tudtam segíteni!
2011. júl. 25. 21:48
 6/6 Klaudia24 válasza:

Sziasztok!


A germanisztika alapjában véve nem rossz, nekem az a második szakom a magyar mellett. Ha alapszaknak akarod megjelölni, nem kell felsőfokú a diplomáig, azonban aki minornak választja, annak kell a mesterképzéshez.

Épp ezért gondoljátok meg, hogy hogy jelölitek be, mert előre szólok: a szóbeli teljesítményed le fog romlani, hacsak nem jársz mellette különórára.

Tantárgyak: kulturális ismeretek, német nyelvű irodalmak, német nyelvészet, nyelvi modul, nyelvgyakorlat, kultúra- és médiatudomány, országismeret.


Nekem eddig minden tárgyam ötös lett, kivéve a legelső féléves nyelvészet. Szóval ha kitartóak vagytok, nem nehéz :)

2012. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!