Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kaphatok diákigazolványt...

Kaphatok diákigazolványt nappalis egyetemistaként ha passzív félévben vagyok?

Figyelt kérdés
Tavaly október óta vagyok 2félévnyi passzív állapotban és az lenne a kérdésem, hogy ennek ellenére nappalin lehetne diákigazolványom? Sajnos rögtön felvételi után kellett úgy döntenem, hogy kihagyok 2 félévet és már arra sem volt időm, hogy megigényeljem a diákot (már a papír is meg volt hozzá, csak mivel már passzív voltam és akkor nem kellett nem törődtem vele). Viszont az éves BKV bérletem most jár le és hiába tudok például így diákmunkát vállalni (nappalis de passzív iskolalátogatásival) bérlethez kérik a diákot és a papír nem elég.
2011. ápr. 29. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Csak aktív félévben kaphatsz.
2011. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel a diákodat először úgyis matricával kapnád meg, matricát pedig passzív féléven nem kapsz, ezért szerintem matrica nélküli diákot sem kaphatsz. (semmi értelme nem lenne) Passzív féléven tehát nem jár matrica, ha lenne diákod, az is érvénytelen lenne.

A BKV-s bérletet próbáld az eddigi középiskolás diákoddal használni, hátha nem nézik meg, érvényeset úgysem kaphatsz.

2011. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor nincs mit tenni szeptemberig ki kell bírni :s
2011. ápr. 29. 13:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem matrica nélküli diákot simán kaphatsz, legalábbis elvi akadálya nem lenne. Érdeklődd meg a tanulmányi osztályon.

Ellenben nem lesz érvényes semmilyen diákkedvezmény igénybevételére, tulajdonképpen tényleg értelmetlen lenne kiváltani így üresen.

2011. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Épp ez a lényeg, hogy, ha valahogy tudsz igényelni passzívban, sima kártyát, érvényesítő matrica nélkül, és mondjuk szerzel hozzá (autóval járó diákok stb) érvényesítő matricát némi pénzért, akkor sima ügy, csak aktív félév előtt el ne felejtsd lekaparni a kártyáról.
2014. szept. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!