Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ballagók, ti nem érzitek...

Ballagók, ti nem érzitek magatokat rémesen?

Figyelt kérdés
Folyamatosan mindenféle emlékképek ugranak be, főleg ilyen 8 évvel ezelőttiek, mikor az, hogy mi vagyunk a végzősök teljesen elképzelhetetlennek tűnt, és most itt van, elballagtam és rettenetesen érzem magam. 8 évig jártam ugyanabba az iskolába és most olyan nehéz belegondolni, hogy nincs tovább, úgy szerettem :( Attól tartok ez csak rosszabb lesz, még fel sem fogtam igazán. Ti hogy teszitek túl magatokat rajta?
2011. ápr. 29. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nincs tovább? ott van a középiskola meg a főiskola is, amúgy engem nem zavart annyira, annyi volt hogy egész nyáriszünetben az iskoláról álmodtam, kicsit hiányoznak a régi haverok de úgyis lesz osztálytalálkozó
2011. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gimnáziumból ballagtam, úgy értem, hogy nincs tovább, hogy 8 évig ebben éltem, az iskola, az osztály, a tanárok, és most nincs többé
2011. ápr. 29. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
fősuli, egyetem?
2011. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én igazából nem érzek semmi változást:D jövőhéten érettségi, aztán majd a szóbelik... majd ha évzáróra kell menni... na én akkor fogom rémesen érezni magam:D
2011. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem vagy egyedül, én is szörnyen éreztem magam a ballagásokon, az általánosból és a gimiből is pokolian nehéz volt eljönni, már ami a dolog érzelmi részét illeti.

Mivel a ballagás búcsú, természetes, hogy fáj, de próbálj úgy gondolni erre a 8 évre, mint életed egy szép szakaszára, amiből sok mindent magaddal viszel. Az iskolád továbbra is szeretni fogod, az ott szerzett barátokat nem kell elveszítened, ha más városba is költözöl, akkor is visszalátogathatsz, akár régi osztálytársakkal együtt is nosztalgiázhattok, ha megszervezitek. Szóval fel a fejjel. (Ha pedig 8 osztályos gimnáziumból ballagsz most, akkor nagy kalappal az érettségihez. :)

2011. ápr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha 8 évig voltál ugyanabban a suliban persze, hogy utána szar, mert már megszoktad a helyet, a környezeted meg ilyesmi. Mostanában amikor hallottam a szerenádozókat meg a bolond ballagókat nekem is átfutott az agyamon, hogy milyen jó volt, főleg amikor ma még el is mentem a sulim mellett és még láttam, hogy tartott a ballagás =).

Amúgy ha az egyetemre, vagy fősulira kerülsz nem lesz majd időd ezen gondolkozni csak néha-néha.

2011. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Csak olyan nehéz felfogni meg elfogadni, hogy az életem egy ilyen szép szakaszának vége van. Most nem is tudom másképp elképzelni a napjaimat, mint felkelek és elmegyek iskolába, persze vannak szünetek, de utána mindig folytatódik. Mármint eddig mindig folytatódott, és most nem. Miközben néztem a kis ötödikeseket sorfalat állni azon gondolkoztam, hogy ők is olyannak látnak-e minket, mint amilyennek én láttam ötödikesként az akkori tizenkettedikeseket, olyan felnőttnek tűntek és olyan elérhetetlennek tűnt az egész:) Az egész dolog, hogy tizenkettedikes lettem, szalagavatóm volt, elballagtam, érettségizni fogok olyan felfoghatatlan, nagyon furcsa érzés amire nem is tudok jó szót.

Bocsi, hogy itt ömlengek, csak annyi emlék meg érzés tódult most fel bennem, és amúgy nem szeretek az érzéseimről beszélni, szóval kihasználom ezt az alkalmat, hogy kiöntsem a lelkemet:D

2011. ápr. 29. 22:22
 8/10 anonim ***** válasza:
én is pont ugyanígy érzek :(:(
2011. ápr. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én ma 10 órakor fogok elballagni (szintén nyolcosztályos gimiből), de már a tavaszi szünet eleje óta minden nap borzasztóan érzem magamat. (Leginkább lefekvés előtt, de azért napközben is beugranak az emlékek.) Sokkal inkább aggódok a ballagáson és azon, hogy mi lesz velünk, mint az érettségin (szerencsére van három előrehozottam).

A szerenádpróbákon is nehéz volt megállni a sírást, mint ahogy tegnap este élesben már nem is sikerült. A jelenlegi osztály 70%-a "csak" négy éve került hozzánk (mert az "alaposztály" fele átment a szakközepes képzésre). Az újakat persze teljesen befogadtuk, és ugyanúgy szeretjük őket, viszont a maroknyi nyolcosztályost úgy gondolom, jobban megviselheti ez a ballagás. A mi életünkből kimaradt az általános iskolai, ilyen szinten sem vagyunk gyakorlott ballagók. Még 10 éves gyerekekként kerültünk az alma mater falai közé; most 18 évesen, felnőttként kell elválni a szeretett iskolától, tanárainktól, barátainktól. Szeptemberben szülővárosunktól is. 10 éves kori önmagam, az iskolából - szintén nyolc év után - elballagott unokatestvéreim és nővérem jutnak eszembe, az, hogy annak idején sorfalat álltam nekik: mekkora tisztelettel voltam irántuk, milyen elérhetetlennek tűnt akkor a "felnőttség"!

Rossz belegondolni, mi lesz velem ma a templomban (már az elején), amikor az orgonán felhangzanak a Himnusz szólamai. Persze ezt lehet majd még továbbfokozni.

A szerenádon azzal vigasztaltak, hogy lesz még két osztálykirándulásunk (a bankett után), nyáron meg "olyan party-kat csapunk!". :D És hogy úgyis tartjuk majd a kapcsolatot.

Nagyon remélem (és tudom), hogy valóban így is lesz. Vagyunk egy páran, akik biztos, hogy fogunk időt szakítani egymásra, leginkább a helyiek (az osztály másik fele sajnos kollégista/bejárós). Később "öregdiákként" benézhetünk az iskolába, beszélgethetünk a tanárokkal, alsóbb évfolyamos ismerőseinkkel. Nagyon közhelyes, de mindennek a vége egy újnak a kezdete is: a főiskolán/egyetemen új barátokat fogunk megismerni! És amúgy is, hétfőtől érettségi, úgyhogy ne most szomorkodjunk! ;) Az írásbeli és a szóbeli között sok idő van (űr keletkezhet), azt kemény lesz átvészelni, de reméljük, hogy az idő enyhíti majd fájdalmunkat, és később jó érzéssel gondolunk vissza!

Summa summarum, a megoldás leginkább az lehet, hogy tartjuk a kapcsolatot, nemcsak egyen-egyenként mindenkivel, hanem kisebb-nagyobb közösségekben is: összejönni egy sörre (mármint nemcsak egyre :D), írni a "hülyeségeinket" a facebookon az osztálycsoportba, party-kat, találkozókat szervezni, jókat beszélgetni! :)

Az űr feldolgozásához sok erőt, az érettségihez sok sikert kívánok! ;)

2011. ápr. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zoliol ***** válasza:
énnekem annyira sz*r az osztályom(folyton piszkálnak mikor őkse különbek és engem hülyézenk mikor ők azok)ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ örülni fogok h elballagok innen 7.es vagyok 1 tanévet kell ezzzel a sz_r osztállyal ibirni(1-2 ember van aki barát a többi.....)
2011. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!