Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazságosnak tartjátok, hogy...

Igazságosnak tartjátok, hogy érettségivel lehet bejutni az egyetemekre?

Figyelt kérdés
egyik o.társam mesélte, hogy nekik érettségin bementek segíteni, míg nálam az összes tanár nagyon szigorúan veszi az összes pontot, és nem tartom okosabbnak nálam, mégis minden érettségije jobban sikerült
2009. márc. 7. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A világ sajnos igazságtalan... Evvel együtt kell élnünk.
2009. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tartom igazságosabbnak, sokkal igazságosabb volt, amikor felvételizni kellett az egyetem által kijelölt tantárgyakból. Ott eldőlt, hogy ki mennyit tud.
2009. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazságosnak még csak csak találom,de értelmesnek nem. Sok szakon specifikus tudás és képességek kellenek, sok egyetem ezt kiszűrte a felvételivel. Viszont most is van felvételi elbeszélgetés ami akár helyettesítheti is ezt. Nálam is felvételi volt inkább mint elbeszélgetés.
2009. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én se tartom igazságosnak az érettségit, se a nyelvvizsgákat, hogy sokan ezzel halmozzák fel a többletpontokat. Rengeteg olyan szak van, ahol nincs felvételi képpen pszichológiai elbeszélgetés, amolyan pályaalkalmmassági teszt, pedig szerintem nagyon fontos lenne. Hiába van meg valakinek a kellő pontszáma, ha egyszer lelkileg alkalmatlan a pályára.
2009. márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy igazságos-e? Nem tudom, de hogy hülyeség, az biztos. Régen a közgázra és a mérnökire a matematika teljesen más részét kérték, most mindkettőre ugyanazt kérik. Nem szerencsés.


Nem igazságos olyan szempontból, hogy az érettségi nagyon könnyű, és egy olyan érettségivel is be lehet jutni nehezebb szakokra, ami nem üti meg a szak színvonalát. Így elhitetik a diákkal, hogy menni fog neki (hiszen felvették!), de a baj csak akkor lesz, mikor bukdácsol össze-vissza, mert mégse üti meg a szintet.


De ezzel nincs mit tenni, a világ nem igazságos. Az egyetemen naponta érnek igazságtalanságok, cserébe még a száját is befoghatja az ember. Aki használható diplomát akar, annak meg kell szenvedni érte, a felvételi ennek az igazságtalanságnak csak a legelső, apró lépése.

2009. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!