Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kettes érettségivel lehetek...

Valter6672 kérdése:

Kettes érettségivel lehetek gépész (mérnök)?

Figyelt kérdés
Hogyha megvan az érettségim, utána olyan szakirányba szeretnék fordulni, mint pl a gépészek... érettségi után ellehet végezni valami ilyesmi féle szakmát? Én kérek elnézést a tudatlanságomért, csak nemtudom, hogy ez hogy műküdik. Válaszod előre is köszönöm!
2011. szept. 1. 14:23
 1/8 anonim válasza:
60%
hát, a gépészmérnök szakra nagyon kevés pont kell. 300 körül, egyrészt mert kevesen mennek, másrészt azért, mert NAGYON NEHÉZ! oda okosnak kell lenned. kettes érettségivel, ne csodálkozz, ha az első vizsgák után búcsút intenek neked, vagy Te adod majd fel.
2011. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%

bocsánat, rosszul fogalmaztam. tehát kevesen mennek oda, hiába a 300 körüli pont, azért, mert nagyon nehéz.*

első válaszoló voltam

2011. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kettes érettségivel valószínű nem is kerülsz be az egyetemre, azért nem 200akárhány pontokról beszélünk itt.

De nem mindegy miből vagy kettes! Mondjuk ha csak a törid lesz kettes, de minden más 5ös, van nyelvvizsgád akkor duplázással van esélyed.

Ha matekból vagy kettes akkor felejtsd el...


Amúgy ajánlom figyelmedbe a felvi.hu-t.

2011. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És nincs olyan szakma, amit nem egyetemen tanítanak? Hanem érettségi utána indítanak egy tanfolyamot, és arra jelentkezni....?
2011. szept. 1. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Pl: gépészmérnökihez kell a matek! ha abból 5-ös vagy plusz még mondjuk fizika is 4-5-ös érettségin akkor simán jelentkezhetsz. Olyan tantárgyakat tanulj főleg amik kellenek a szakhoz (pl:matek-fizika), a többiből elég a 2-es. Ha a fizika nem tetszik akkor válassz vmi szakmai előkészítő tárgyak, vagy talán ilyen is jó mint a kémia.

Felvi-n fen van hogy mik kellenek hozzá.


Jah és 2-sel semmi esélyed bekerülni. PL: érettségi duplázással egy egyszerű példa(mindkét tantárgyból 2-es vagy a lehető legnagyobb %-ban): 39% matek+ 39% fizika= 78X2= 156 pont ez nagyon kevés. Nem is jelentkezhetsz mivel nem éred el a 200 minimum ponthatárt.

Érettségin a ponthatárok:

2-s =>20-39%

3-as =>40-59%

4-s =>60-79%

5-s =>80%-tól

2011. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze lehetsz! Én ismerek olyat.
2011. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem fogalmi tévedésben vagy. Mérnök egyetem v. főiskola segítségével lehetsz, szakmát pedig szakmunkásképzőkben vagy tanfolyamok segítségével tanulhatsz.

Vannak ezek a 2 éves érettségi utáni képzések, amely segítségével általában asszisztens lehet, pl mérnök-asszisztens, de hogy ennek milyen esélyei vannak a munkaerőpiacon, nem tudom.

De mondom azt kell tisztába tenni, hogy diplomás mérnökre gondolsz, vagy a gyári munkás gépész szakikra, géplakatosokra, gépbeállítókra stb-re.

2011. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha nem a matekod kettes, akkor minden további nélkül. De gépészmérnök csak felsőoktatási intézményben lehetsz. És hidd el, manapság ez a legjobb, amit tehetsz, ugyanis egy "két éves tanfolyam" - ami a te esetedben nem létezik - alig hosszabb, mint egy 3 és fél éves képzés ha azt veszed, hogy ezzel alapozod meg a jövőbeli lehetőségeidet. Tehát az a másfél év amennyivel egy OKJ rövidebb és aztán rájössz, hogy esetleg szart sem ér, és mégiscsak főiskola kellett volna...


Ha a matekod kettes, és avval szeretnél gépészmérnök lenni, akkor ugyan mindenki eltanácsolna, ahogyan itt is olvastam, de azt mondom, hogy ne add fel. Nyilván szar lenne beleugrani és gyorsan csalódni, így én azt mondom, hogy látogass el nyílt napokra, vagy éppen sima egyszerű tanítási napra egyetemre és hallgasd meg, hogy milyen ott a matek. Esetleg keress neten ilyen matekos előadásokat (semmiképp sem példákat, mert az nem árul el semmit) és nézd meg mennyit értesz. Csak azért írom, mert én is féltem a matektól kettes érettségivel és ma pénzügy-számvitel szakon tanulok, és köszönöm jól vagyok. A tanárom volt bűnrossz. A mérnöki matek ugyan keményebb, de nem lehetetlen, bár sokat kell majd pótolni azt, amire ott alapoznak és már ismernek tekintik. Szorgalommal és kitartással bármi megtanulható. Szerintem ezt a mérnök- és orvostanhallgatók tudják a legjobban :)

2011. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!