Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin a szóbelivel lehet...

Érettségin a szóbelivel lehet egy jegyet javítani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 20:23
 1/8 Tinker Bell ***** válasza:

Kettőt is akár!


Nekem a törim csak kettes lett, a szóbelim 100%-os lett ezzel van lehetőség két jegy javításra!

2011. máj. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kösszi ^^
2011. máj. 2. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves első, te mikor érettségiztél? Mert 2005 óta van a kétszintű rendszer, és azóta az írásbelinek nincs osztályzata.


A helyes válasz, hogy tantárgyanként változik a pontozás. Informatikából tudom fejből, hogy a gyakorlati 120 pont, a szóbeli 30 pont, kis fejszámolással tehát a szóbeli 20%-ot ad, és 20%-onként ugrik az osztályzat, tehát max. egy "jegyet" lehet javítani. Azért az idézőjel, még egyszer, mert az írásbeli vagy gyakorlati önmagában nem ad jegyet.

2011. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első biztosan nem kétszintű rendszerben érettségizett. Aki 2-esre (gondolom 20 és 40% közé) írja meg a töri írásbelit, az nem fog 100%-osan teljesíteni szóbelin. Ezt mindenki belátja, aki már valaha látott középszintű töri érettségit.
2011. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első a kétszintű előtt sem érettségizett, mert akkor még nem volt írásbeli történelemből.

Marad a kamuzás.

2011. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tinker Bell ***** válasza:

Kedveskéim, elmondanám, hogy 2008-ban érettségiztem és a töri írásbelim pár pont híján lett 3-as, ha átszámolod osztályzatba!(sajnálom, ha ez a feladat nektek megterhelő)


A szóbelin sikerült egy olyan tételt kihúznom, ami számomra az egyik kedvenc volt(nem mondok tétel címet, mert nektek ez nem mondana semmit). 100%-ra szóbeliztem.


Elszégyellhetnétek magatokat, hogy azt feltételezitek, hogy hazudok! Elmondanátok nekem, hogy mi értelme volna idegeneknek valótlant állítanom?


Az, hogy ti képtelenek vagytok 100%-os szóbelire, nem azt jelenti, hogy más sem tud ilyen eredményt produkálni!


Szép napot!

2011. máj. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha te zavarosan és félreérthetően fogalmazol, az nem ok rá, hogy mások képességeit kétségbe vond, ez ugyanis logikai hiba; a te homályos írásodból nem következik, hogy mások nem képesek 100%-os szóbelire.


Ezzel szemben az tény, hogy az írásbelinek nincs osztályzata, ezt jogszabállyal is alá lehet támasztani, tehát ha te a saját értelmezésedet írod le tényként, akkor ne csodálkozz rajta, hogy ezt mások nem úgy értik, ahogy te gondolod.

2011. máj. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tinker Bell ***** válasza:

Úgy gondoltam, hogy különösebb magyarázást nem igényel, hogy ez alapvető tudás az érettségivel kapcsolatban!


Ez pontosan olyan, mintha azt mondanám, hogy tegyél fel egy teát főzni! Ha nem mondom, hogy teáskannába tedd, akkor csak fellocsolod a tűzhelyet?

2011. máj. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!