Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Le lehet-e cserélni egy...

Le lehet-e cserélni egy tantárgyat egy másikra az érettségin? Tudtok erre vonatkozólag jogszabályokat linkelni?

Figyelt kérdés

Egy gazdasági szakközépiskolába járok, de rájöttem, hogy ez nem az én világom. Nemrég eldöntöttem, hogy szülésznő leszek, és a Semmelweis Egyetemen szeretnék továbbtanulni.

Az a baj, hogy az a tanárom, aki a gazdaságit tanítja, nem szokta megengedni, hogy valaki lecseréljen egy tárgyat, hanem pluszba kell felvennie. De nekem semmi szükségem nem lesz a gazdaságira, és akkor már inkább a biológiát kellene nagyon jól megtanulnom. Tippeket, ötleteket várok!


2011. szept. 24. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Először azért próbáld meg megbeszélni vele. Ha nem engedi, akkor meg vedd fel pluszként amit szeretnél és gazdaságiból ne menj be érettségire. Mivel nem kötelező a bizidet meg fogod kapni, de mivel nem voltál vizsgázni az érvénytelen vizsgának számít és nem kerül bele a bizidbe.
2011. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem engedi meg? Talán ő tölti ki az érettségi jelentkezési lapodat? Ha tanultál annyi ideig biológiát, ami ahhoz kell, hogy érettségizhess belőle, akkor azt írod be a jelentkezési lapra és neki semmi köze hozzá. Csak neked és a szüleidnek kell aláírnotok, ő annyit tehet, hogy utána órán kellemetlenkedik egy kicsit, de hacsak meg nem buktat, nem tudja megakadályozni, hogy biológiából érettségizz.
2011. szept. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én tudok ponto9s választ, de előbb mondd el, hogy már jelentkeztél az őszi érettségire, vagy pedig majd csak később fogsz jelentkezni, mert mind a kettőt nem akarom leírni.
2011. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Először is köszi mindenkinek a válaszát!


Ma volt az első magánórám bioszból, 2 könyvet kell megtanulnom, hogy érettségizni tudjak belőle.


Még nem jelentkeztem, mert azt mondta a tanárom, hogy február 15-ig kell leadni.


A napokban hallottam a hírekben, hogy valamit megint variálnak a felsőoktatásban. Tudtok erről valamit? Állítólag szerdán szavaz meg valamit a parlament...

2011. szept. 27. 15:45
 5/15 anonim ***** válasza:

OK, akkor az van, amit a második mondott. Az érettségire TE jelentkezel (ha nem vagy 18 februárban, akkor szülői aláírással), és a törvény szerint a négy kötelező tárgyon túl te választhatod szabadon az ötödiket. A gazdaságtanár legfeljebb a vágyait fejezheti ki, hogy miből érettségizzél, illetve érvelhet mellette, hogy miért lenne jó neked. De egyébként semmi köze hozzá!


A kérdésed eszerint hibás, mert ha még nem jelentkeztél, akkor nincs mit "lecserélni" -- lecserélésről akkor beszélhetnénk, ha már jelentkeztél volna abból a tárgyból. A te esetedben választásról beszélhetünk. Te a négy kötelező tárgyon kívül a biológiát fogod választani, és nem cserélsz le semmit.

2011. szept. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem, akkor nem lecserélem, hanem választom. Ez nagyon egyszerűnek tűnik, ahogy leírtad, nekem sokkal bonyolultabban jött le, mert nem ezt mondták.

Mikor érettségiztél? Nem lehet, hogy azóta változtattak valamit?

Még azt is tisztázzuk, hogy a négy kötelező tantárgy: a magyar, a matek, a töri és az idegen nyelv!?

És akkor februárban fogjuk megkapni a jelentkezési lapot az érettségire, de mikorra kell jelentkezni fősulira? Köszi:)

2011. szept. 28. 16:02
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, ez a négy a kötelező, hacsak nem jársz nemzetiségibe. ás február 15-ig kell jelentkezni. Én 1985-ben érettségiztem, és azóta mindent megváltoztattak többször is, viszont én a jelenleg hatályos jogszabályok alapján válaszoltam, teljesen naprakészen. Miért gondolod, hogy az tudja a legjobban, aki most érettségizett? Közülük igen kevesen ismerik részletesen a jogszabályokat, csak azt tudják, ami rájuk vonatkozott. Olvasd el az érettségit a Wikipédiában, ott elég részletesen és pontosan leírtam mindent, és be vannak linkelve a törvények, rendeletek is.
2011. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a segítséget! Rendes vagy.


Azóta szóltam az ofőmnek, hogy járok bioszra, mert szeretnék belőle érettségizni. Erre a válasza rögtön az volt, hogy: Pluszba? Azt mondtam, persze pluszba, nem fogok vele leállni vitatkozni...

2011. szept. 30. 17:44
 9/15 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Majd ha be kell adni a jelentkezést, mondd azt, hogy meggondoltad magad, és csak az marad. Nem nagyon tudnak mit tenni ellene, hacsak bosszúból le nem rontják az év végi jegyet valamiből.

Van még egy kiskapu, de az csúnya: jelentkezel hat tárgyból, és nem mész el a gazdaságira, vagy beadod üresen. Ha megvan az öt tárgy érvényesen a biológiával, akkor ki kell adják az érettségi bizonyítványt akkor is, ha megbuktál a hatodikból, és ezt nem is írják bele az érettségi bizonyítványba, csak házon belül lesz nyoma.

2011. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A második módot egyszerűen nem lennék képes megtenni. Meglátom, hogy haladok majd, milyen gyorsan tudok tanulni, lehet, hogy megpróbálom pluszba, de őszintén igazából nem szeretném!
2011. okt. 1. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!