Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelen tulajdonképpen,...

Mit jelen tulajdonképpen, hogy osztatlan képzés?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
az, hogy nincs szétszedve a bsc és msc.
2011. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs alapkézés (Bsc, három év), és nem kell hozzá mesterképzés (Msc, ált. plusz két év). Osztatlan az orvosi és a jogi képzés, hisz ezeket nem lehet szétszedni két külön részre, mert túlságosan fedik egymást a dolgok, túlságosan egymásra épülnek. Az osztatlan az egyben öt év.
2011. máj. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Az osztatlan az egyben öt év."

Az orvosi speciel éppen hat év, de mindegy:D

A lényeg, hogy nincs külön alap és mesterképzés.

2011. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, igen, az orvosi hat. Meg még mellé tíz, mire szegényeknek lesz szakvizsgájuk. :D Nagyon nem irigylem őket, irtó sokat kell teperniük a diplomáért, amivel aztán itthon nem is érnek sokat. :S Azért írtam automatikusan az öt évet, mert én jogász vagyok, nekem elég ez az öt is. :)
2011. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én meg azért javítalak ki automatikusan, mert orvostanhallgató vagyok:DD Azért én se irigyellek téged:)
2011. máj. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezzel ugyanúgy kapok diplomát? Én pl építészmérnök szeretnék lenni, és nem tudom, hogy az osztatlan képzéssel kapok e diplomát
2011. máj. 3. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:

jó hogy kapsz.

Akkor aki osztatlan orvosira jár az nem kap diplomát?!

2011. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most ez tényleg ennyire bonyolult?:) A legtöbb szakon előbb van egy alapképzés, ami főiskolai diplomát ad. Utána lehet menni mesterre, ami után egyetemi diplomát kap. Bizonyos szakoknál (mint pl. az orvosi vagy az építészmérnöki) nem szedték külön, mert nem igazán megoldható. Szóval te nem külön jársz három évet, és aztán plusz kettőt, hanem egyszerre, és a végén kapsz egy egyetemi diplomát.
2011. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!