Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át lehet egyik egyetemről...

Át lehet egyik egyetemről menni a másikra azonos szakra? Hogyan?

Figyelt kérdés
Például év közben is átmehetsz, pl a második félévet már ott kezded?
2011. máj. 4. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
nem, csak az egyetem karán ahova jársz ott lehet másik szakra átmenni, ha másik suliban akarsz tanulni akkor felvételizned kell
2011. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha felvételizek úgy, hogy megvan fél, vagy egy év az egyik egyetemen már, akkor milyen osztályba kerülnék be, ha felvennének?
2011. máj. 4. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy csoporttársam is így került át hozzánk.

Felveszed a kapcsolatot a fogadó egyetemmel, hogy egyáltalán van e hely, meg blabla.

Aztán lesz egy kreditátviteli ügyintézés, ha rábólintanak az átvételre és ennyi.

2011. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Átlehet jelentkezni. 2 lezárt félév kell. Beadsz egy kérvényt az új egyetemre. Ott elbírálják, aztán ha ok dolog akkor szeptembertől másik egyetemre fogsz járni.


Előírhatnak valami átlagot és különbözeti vizsgát az átvételnél, de szerintem nem nagyon variálnak vele. Örülnek hogy plusz 1 fejkvóta.


(Én pl átjelentkeztem egy másik egyetemre. Nem csak másik karra vagy másik szakra. Egy teljesen másik város másik egyetemére. És nem felvételiztem újból.)

2011. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

elvileg át lehet. de erre ne nagyon építs! nincs fix szabály, minden egyetem maga szabja meg. általában olyan helyekre vannak teljesíthető feltételek, ahova kell az ember. mondjuk egy kisebb egyetem ttk-s karára. én pl NYME SEK-re akartam átmenni, ott azt mondták, hogy két teljesített félév min 20 kredittel. de azt hiszem, akkor is csak fizetősre vettek volna át, így inkább újrafelvételiztem a fába és elfogadtattam a már megszerzett krediteket. :-)

nagy pesti egyetemeknél, vagy bölcsész karokon ahol millióan vannak ne is álmodj, hogy valaha is átvesznek.

2011. máj. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!