Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinálnátok? (továbbtanulás)

Mit csinálnátok? (továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Jelentkeztem felsőoktatásba, minden vágyam az h pénzügy-számvitelre menjek.

Nos az érettségim elég pocsék lett :(

Valószínű nem lesznek meg a pontjaim. 3. helyre egy FSZ képzést jelöltem, hogy azért mindenképp tovább tudjak menni fősuliba.

Ha törölném az FSZ képzést, és nem vennének fel sehova, tudnék jelentkezni pótfelvételire és oda nagy valószínűséggel bekerülnék. Viszont :

augusztus végén tudnám meg az eredményt, ekkor kellene gyorsan albérletet keresnem meg mindent kapkodva intézni, de bent lennék a vágyott szakon

+ diákhitelt fel kellene vennem

Vagy ne töröljem az FSZ képzést és csináljam meg (2év) majd próbálkozzak utána az alapszakkal? 2 év elmenne a semmibe

Ti mit tennétek a helyemben??

Annyira nem tudom......


2011. máj. 5. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Csináld meg a szakképzést, ha valamiféle pénzügyi, könnyebb dolgod lesz majd tanulásban, ha újrajelentkezel.

Mindenesetre lesz valami a kezedben.

2011. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De várjunk csak, a felsőfokú is veszi el az államilag támogatott féléveket, így csak fizetősre mehetnél lehet. Akkor nem tudom.
2011. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, h irtál !

Hát, igazából FSZ képzés 4 fél év, alapképzés 7 félév, az állam 12 félévet támogat, tehát benne lennék még.

2011. máj. 5. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló esetben vagyok, csak már eleve nem jelöltem meg az alapképzést, mert tudtam, hogy nem lesz meg a pontom nyelvvizsga hiánya miatt. Így jelentkeztem fsz-re, és valószínűleg jövőre beadom a jelentkezésemet pénzügy-számvitelre, aztán ha akkor nem sikerül, akkor majd két év múlva, már az fsz végén. Addig is legalább hozzá kapcsolódó dolgokat tanulok, és remélhetőleg majd tudok krediteket is beszámítattni. Én semmiféleképpen nem vennék fel diákhitelt, de te tudod.
2011. máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, de ha már van egy diplomád akkor se jelentkezhetsz megint államilag támogatott alapképzésre, ha még megmaradt a többi. Ezért nem tudom, hogy mit kéne tenned, mivel nem tudom, hogy ez hogy megy a te esetedben. Félek akkor se biztos, hogy tudnál menni államilag támogatottra, ha fizetősre mennél OKJ-n, de nem vagyok benne biztos.
2011. máj. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelentkezést nem lehet törölni, csak sorrendet módosítani. Így ha meglesz a pontod a harmadik helyre mindenképp felvesznek oda, így viszont nem tudsz pótfelvételizni. Mert azt csak annak lehet, akit nem vettek fel sehova!
2011. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Májusban lehet törölni, csak felvenni új szakot nem lehet.
2011. máj. 5. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!