Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kommunikáció és médiatudomány:...

Mxcmeszi kérdése:

Kommunikáció és médiatudomány: egy leendő vágónak hol gyakorlatias, és hol a legkevésbé "büfészak"?

Figyelt kérdés

A médiában szeretnék elhelyezkedni mint vágó-videóeffektező. Referenciamunkáim már vannak, és suli mellett is foglalkozok majd vele, de emellett örülnék egy olyan képzésnek is, ami számít is valamit, és gyakorlati képzést is nyújt, nem pedig időhúzó "áltantárgyakat".

A kommunikáció és médiatudomány csak az egyik megjelölt szakom, efölött vannak tartalmasabbak is, de lehet, hogy végül erre szorulok majd rá. A jelenlegi sorrendem a leírások alapján alakítottam ki, és így néz ki:

1. Budapesti Kommunikációs Főiskola

2. BME-GTK

3. ELTE-BTK

4. Kodolányi

Persze a leírás gyakran csal, így inkább belső véleményekre lennék kíváncsi: változtassak a sorrendemen? Ha igen, hogyan?


2011. máj. 5. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
bme-gtk-n ez a szak tiszta bölcsész képzés, egy tantárgy sem foglalkozott a médiával gyakorlatilag... videóvágással meg pláne nem.
2011. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a BME-t lejjebb rakom. Kodolányi még jónak tűnt, csak úgy gondoltam, hátha egy nívósabb nevű egyetem többet jelent, de igazából semmi kedvem végigszöszmötölni egy bölcsész-képzést, bármilyen diplomát is ad. Remélhetőleg ebben a szakmában azért sokat nyom a latban, hogy suli mellett milyen munkákat végez az ember, milyen kapcsolatokat szerez, de azért mégiscsak jó lenne egy olyan közegbe kerülni, ahová az emberek nagy része nem csak egy összegereblyézett diploma miatt jár.
2011. máj. 9. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez a képzés mindenhol bölcsész képzés...
2011. máj. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem egyszerű engem elkeseríteni: amit írtál, azt eddig is sejtettem. Ezért főként az egyetem melletti munkáimra szeretnék építeni, csak gondoltam akkor már jó lenne megtalálni azt a szakot, ahol még a legkedvezőbb a társaság, kicsit próbálják orientálni is valamerre a diákokat. Úgy látszik, ez túl nagy kérés... de sebaj, végülis lazsálós szak mellett nekem is több időm marad dolgozni :D
2011. máj. 11. 23:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Színművészeti!


Ott nem bölcsészképzés, gyakorlati képzést nyújt.

2012. jan. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!