Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet-e másik egyetemre...

Lehet-e másik egyetemre mennem? És maradna-e az állami támogatás?

Figyelt kérdés
Szeretnék másik egyetemre jelentkezzni egy teljesen új szakra vagy ugyanerre amire most járok, csak nem tudom, hogy ezt még megtehetem-e, mert ugye lejárt a jelentkezési időszak, bár hallottam ilyet h van pótjelentkezés. Az állami támogatás megmaradna?
2011. máj. 7. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Pótjelentkezéskor az adott szaknak csak a fizetős részére jelentkezhetsz!

Ha államilag támogatottra akarsz menni, akkor kénytelen vagy várni egy évet, és jövőre újra jelentkezni. De ha jól vettem ki a szavaidból, akkor most is egyetemen tanulsz, tehát ha jövőre felvesznek ahova akarod, akkor jó ha tudod, hogy ahány félévet eddig felsőoktatásban tanultál, az levonódik az állam által támogatott 12 félévből. Tehát ha most mondjuk másodéves vagy akkor már csak 8 féléved lesz ingyenes, a többit majd fizetned kell.

2011. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen járok most is egyetemre, de úgy alakult 1-2 dolog miatt, hogy másik városba kell mennem. Pótjelentkezés felvételére nagyon kicsi az esély? Hamár mindenképp fizetősre kerülök, akkor nem érné meg jobban levelezőre mennem? (akkor normálisabban tudnék egyetem mellett dolgozzni) Bár a levelezővel az a probléma, hogy nem jár tanulmányi ösztöndíj, vagy szociális se jár?
2011. máj. 7. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ne menj fizetősre, mert nem akarsz várni egy évet. Nem éri meg. Addig csinálj valamit, vállalj valami munkát, de annak nincs értelme, hogy már csak azért is elkezdj valamit.
2011. máj. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, pótjelentkezni csak az tud, aki februárban is jelentkezett már, csak nem vették fel. de ha hasonló szakra akarsz menni, akkor nem kell felvételizned, csak beszélj a dékánnal, és vetesd át magad, így nem kell elölről kezdeni, és beszámítják a tárgyaidat.
2011. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!