Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet nagyon hülye kérdés, de...

Lehet nagyon hülye kérdés, de még úgyis messze vagyok tőle, csak érdeklődöm. Ha bejutok egy egyetemre az nekem teljesen dijmentes? Esetleg jár valami támogatás is, vagy csak akkor, ha osztályelső vagyok?

Figyelt kérdés
Nagyon nem vagyok képben, szóval egy átfogó képet kérek tőletek.
2011. máj. 16. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Vannak államilag támogatott képzések, és vannak költségtérítésesek. Mikor jelentkezel, akkor eldöntöd, hogy melyikre adod be (mindkettőre is be lehet). Aztán a pontok alapján felvesznek. Nyilván az államilag támogatottan sokkal magasabb a ponthatár.

Szociális alapion lehet ösztöndíjat kapni, illetve tanulmányi eredmény alapján.

De azért minden egyetemen kellenek könyvek, jegyzetek, szóval azért pénzbe kerül így is úgy is.

2011. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha államilag támogatotton vagy, akkor nem fizetsz a képzésért, csak a könyvekért, kollégiumért, stb. Támogatást lehet kérni pl. szociális helyzetre is, illetve ha X átlag felett van (egyetemenként, szakonként változó, hogy ez mennyi) a tanulmányi átlagod, akkor az adott félév után jár rá ösztöndíj. Pl. nálunk 4,8körülre járt 20 000ft körüli összeg, a legalacsonyabb pedig 8000 ft volt 3,5 körüliért.
2011. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig írottakat. Az alapok ezzel nagyjából tisztázva lettek. Akkor már csak arra vagyok kíváncsi, hogyha felmegyek egy egyetem weboldalára, milyen címszó alatt keressem a pontos részleteket az adott egyetemre és szakra vonatkozólag, és honnan lehet tudni, melyik államilag támogatott, és melyik nem?
2011. máj. 16. 22:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne az egyetem honlapján nézd, hanem felvi.hu-n Amikor meghirdetik a szakokat, akkor minden képzést megtalálsz ott. De szinte mindenből van fizetős és támogatott is.
2011. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm újfent. Nem nyitok új topicot. Azt hiszem, már csak egy kérdésem van. Egy közepes eredményekkel végzett informatikus (bármilyen szak) egyetemista talál magának munkát? Vannak olyan szakok, amelyekkel pofára eshetek, mert nincs a megszerzett tudásra igény a piacon, vagy minden képzés hasznosítható álláskeresésnél? Azt, hogy milyen szakok vannak a piac igényei szerint határozzák meg, vagy ezt nem lehet tudni előre, és csak megtippelik?
2011. máj. 16. 22:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Sztem informatikával jó esélyeid vannak.
2011. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ.
2011. máj. 16. 22:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak olyan szakok, általában a matematikától való undor miatt mennek emberek olyan helyekre. Magyarul azokat a szakokat kerüld el, ahol egyáltalán nincsen matematika, persze van kivétel (pl. orvos, jogász...).

Az ösztöndíjra se úgy gondolj, hogy csak észlényeknek jár. Az évfolyamom 50%-a kaphat ösztöndíjat, ami fél évig havi 8-30 ezer forintot jelent kb.

Amúgy költségeid lesznek (nálunk minden félévben van egy 5000 forintos alapdíj még akkor is, ha támogatott vagy). A könyveket nem muszáj megvenni, gondolom lesz az egyetemednek könyvtára is, ahonnan ki lehet kölcsönözni. Én azért ha van rá lehetőségem (vagyis pénzem) megveszem őket, de ne horribilis összegeket képzelj el.

Összességében szerintem nem drágább, mint a középiskola.

Ezen felül vannak még szociális helyzetre vonatkozó ösztöndíjat. Én összesen havonta 30 ezret kapok, de érdemes érdeklődni egyéb pályázatokért.

2011. máj. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bár újra belegondolva... orvosok és jogászok is számolgatnak valamit.

Akkor visszaszívom amit írtam :)

2011. máj. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!