Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számítódik bele a...

Mennyire számítódik bele a végső jegybe az írásbeli? Hány százalékot kell minimum elérni, hogy valaki mehessen szóbelire?

Figyelt kérdés
Szlovákiai vagyok és a héten írásbeliztem Magyarországon töriből és magyarból. Sajnos Nem nagyon vagyok képben, hogy hogy is van ott az érettségi.
2011. máj. 7. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekünk a német tanár mondta, hogy 10%-tól lehet menni szóbelizni, bár én még csak 10-es vagyok:).
2011. máj. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Középszinten a magyarnál 100 pont az írásbeli (40 pont szövegértés, 60 pont szövegalkotás) és 50 pont a szóbeli. Törinél 90 pont az írásbeli (abból 45 a teszt, 45 az esszék (12-12 a két rövid, 21 a hosszú)), 60 pont a szóbeli. Az írásbelinek és a szóbelinek is külön-külön 10%-nak kell meglennie, együttesen pedig 20%-nak (azaz 30 pontnak). Sok sikert! :)
2011. máj. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!