Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg túl vannak "sztárolva"...

Tényleg túl vannak "sztárolva" a pesti egyetemek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ne általánosíts..:D melyikre gondolsz konkrétan?
2011. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy Corvinus,BME, ELTE, vs valamelyik nagy vidéki(Szeged, Debrecen) ellenében
2011. máj. 9. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
hype van igen. de azt nem reklámozzák, hogy mennyire b...ott nehezek és a legtöbb ember 4-5 éveket simán ott van BSc diplomáig. meg hogy kb 10%-a végzi el a felvetteknek a legtöbb szakot.
2011. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem. Nem csak arról van szó, hogy helyileg Pesten van egy egyetem, hanem Pesten sokkal több lehetőséged van a fejlődésre: pl. több tucat gyakorlati hely közül válogathatsz, valamint sokkal több szakmai rendezvény van, mint az összes vidéki városban együtt.

Ez - ha valaki nem csak papírt akar, hanem valódi tudást - rengeteget számít.

2011. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Sokan mentik magukat azzal, hogy "nekem szabad csúszni, mert én az ELTE-re/BME-re/Corvinusra... járok". Ez gyenge kifogás.
2011. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez szak függő. Vannak olyan szakok, amik vidéken lehet, hogy jobbak.

Én medikus vagyok, és ezért csak a SOTE kontra vidék témában tudok nyilatkozni. Ebben az esetben viszont meg kell állapítanom, hogy a SOTE semmivel sem jobb Pécsnél, Szegednél, vagy Debrecennél, sőt van olyan fontos tantárgyuk, amiből kifejezetten náluk a legkevésbé jó az oktatás (sejtbiosz). Viszont félreértés ne essék, más tantárgyból lehet, hogy ők a legjobbak, az élettant például náluk jobban oktatják, mint itt Pécsen.

2011. máj. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

egy egyetem nem azért van túlhypeolva, mert pesten van, hanem mert jó. nem véletlen h a bme,elte,corvinus van előtérbe helyezve. nem hiszem h egy bme-t össze lehet hasonlítani egy vidéki műszaki karral (kivéve miskolc talán). vagy a corvinus gtk-ját egy másikkal. elte ugyanez.

(persze nem az egész egyetemről beszélek, hanem a legjobb szakokról)

2011. máj. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem szakfüggő. Az összehasonlítási alapom kicsi, de amit láttam:

- adott a KE: ahol voltam, az barátságos volt, az oktatók segítenek

- budapesti egyetemek (GDF, BME, ELTE): rideg, az oktatók ellenségesek, jelentős részük kifejezetten szemét (persze ELTE BTK és TáTK tömegesen üdítő kivételek)

A minőség kb. egyforma volt, de KE-n simán végzek az előírt idő alatt, Budapesten nem annyira biztos.

KE-re szerettem járni.

2011. máj. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
Azért (is) magasak ott a pontok, mert a sok kisgyerek azt hiszi felvételinél, hogy majd felkerül pestre, és ő lesz a valaki, a jani....
2011. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!