Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy szigorlat az Orvosin?

Milyen egy szigorlat az Orvosin?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy az orvostan hallgatóknak az első két évben kell szigorlatozniuk anatómiából, élettanból és biokémiából. Arra vagyok kíváncsi, ezek mennyire nehezek, mennyi időt vesz igénybe a rájuk történő készülés, mennyi esély van ötös érdemjegyűre teljesíteni őket ?

Köszönöm előre is,


2011. máj. 9. 22:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyit tanulsz.

A szigorlat annyi, hogy az egész eddigi anyag kell az új anyag mellett. Vagyis ha egy tárgy 2 féléves, akkor a szigorlat idején nem csak a féléves anyagból fogsz vizsgázni, hanem a régiből is.

Ami nem lehetetlenség, mert ha az első féléves anyagot jól megtanultad, akkor nem lesz annyira durva, mert már egy ismert anyagot kell ismételned. Természetesen több időt igényel, de nem lehetetlen.

2011. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Most készülök anat szigorlatra (POTE). Őszintén szólva baromira nehéz. Anatómiából a kettes jelenti azt nálunk, hogy az anyagot becsülettel megtanultad. Az ötös érdemjegy a következőt jelenti, vagy abszolút nincsen életed és csak a könyvnek élsz, vagy nagyon-nagyon jó képességű vagy. Én most három hetet hagytam a vizsgára, és viszonylag normálisan tanultam évközben, de úgy érzem, hogy ez kevés lesz. Állítólag kb. 4000 latin szakkifejezés ismerete kellene a sikeres vizsgához. Orvosin egy nap tanulás vizsgaidőszakban egyébként úgy néz ki, hogy felkelsz reggel és legkésőbb 9-kor nekiállsz tanulni és estig tanulsz.

Az élettan és a bikém viszont nem ilyen nehéz. Meg merem kockáztatni, hogy bikémből két hét tanulással simán meg lehet az ötös, még akkor is, ha nem tanultad agyon magad évközben. Az élettan nálunk tesztes, így viszonylag nehéz jó jegyet szerezni, de könnyebb átmenni.

2011. máj. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Ohh, ne is mondd, épp most készülök erre a 3 kis csodára.

A bikém egy 600 oldalas könyv (+ az órai anyag, mi nincs benne...), az élettan 800 oldal (szintén plusz pár cucc, ami nincs a könyvben). Az anatot összeszámolni is kín lenne.

Én úgy, hogy minden számonkérésre és vizsgára rendesen megtanultam az anyagot (minden anat vizsgám 5-ös volt eddig), úgy hagytam rá teljes három hetet. Ez azt jelenti, hogy reggel kelek, tanulok estig:D És még így is kicsit parázok, hogy nem tudom befejezni.

A másik kettőre 2-2 hetem van. Majd utólag nyilatkozok, milyen volt:DD

2011. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Tesztes a szigorlat élettanból??? Ez most komoly?:DD

Nálunk egy teszt, plusz három esszé kérdés. Aztán ezután lehet menni szóbelizni:D

2011. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig tart egy ilyen felelet? - Hogy működik?? Pl. ha kihúzod a tételt, felkészülsz belőle mondjuk egy óra alatt, kimész és elmondod 20 percben és ezt lepontozzák?
2011. máj. 10. 23:14
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Hát anatra nálunk nem hagynak egy órát. Úgy kezdődik, hogy vizsga előtt mindenki ír egy beugrót. Ha 60% fölé sikerül, mehetsz vizsgázni...

Bemész, ott van 3-5 tanár. Az egyiknél tételt húzol, 10 percet kapsz, hogy kidolgozd, aztán elmondod. Persze belekérdeznek. Aztán ha kész, mész a következőhöz. Összesen 3 tételt kell húzni, plusz egy metszetet. Ha bármelyik egyes, akkor bukta az egész.


De ez egyébként egyetemfüggő.

2011. máj. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Ja de ezt persze úgy képzeld el, hogy 135 tétel van és 90 valahány metszet..:D
2011. máj. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
és az anaton belül van ügye a fejlődéstan, szövet- és setjttan is. Ezekből kell egy-egy tétlet húzni külön mindegyikből, vagy ezek össze vannak keverve az anatómiás kérdésekkel és húzhatsz mondjuk 3 fejlődéstan tételt az anat szigoron és csá..: ?
2011. máj. 11. 12:48
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk úgy van szétszedve, hogy egy tétel "csonttan, ízülettan és izomtan"-ból, egy tétel "zsigertan, szövettan és fejlődéstan" és egy tétel "neuroanatómia és érzékszervek".

De pl. a neuroanat kategórián belül is van olyan, hogy "agy és gerincvelő fejlődése és fejlődési rendellenességei". Meg azért elég komplexek a tételek, tehát pl. a zsigertanos résznél úgy van, hogy az adott szerv (pl. szív) anatómiája, szövettana és fejlődése egy tételen belül.

Ráadásul a prof közölte velünk, hogy "ne sértődjünk meg, ha nem csak az adott tételt kérdezi meg a vizsgáztató":D

De ez a beosztás egyébként sulinként eltérő lehet.

Ha konkrétan érdekel, akkor felmész vmelyik egyetem anat intézetének a honlapjára, és megnézed a szigorlati tételeket. Ugyanezt megteheted élettanból és bikémből is.

2011. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
2011. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!