Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy szigorlat az Orvosin?

Milyen egy szigorlat az Orvosin?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy az orvostan hallgatóknak az első két évben kell szigorlatozniuk anatómiából, élettanból és biokémiából. Arra vagyok kíváncsi, ezek mennyire nehezek, mennyi időt vesz igénybe a rájuk történő készülés, mennyi esély van ötös érdemjegyűre teljesíteni őket ?

Köszönöm előre is,


2011. máj. 9. 22:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem mondod, hogy nektek a neuroanat is teljesen külön van?


Nálunk így van: [link]


Belépő kérdések: [link]

2011. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Annyiban van külön, hogy tételszerűen nem kérdezik mégegyszer az vizsgák anyagát, de tetemsétán a zsigertant kérdezik keményen.
2011. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Najó köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, mentek a zöldmancsok.

Hogy milyen is valójában egy szigorlat az orvosin? Legkésőbb egy éven belül megtapasztalom, ugyanis sikerül egy 99-es közép bioszt és egy 98-as emelt kémiát összedobnom + felsőfokú nyelvvizsga.

2011. máj. 12. 17:52
 14/24 anonim ***** válasza:
Gratulálok a szép eredményhez. Melyik suliba mész? Egyébként első év végén nincs szigorlat:) Majd másodév végén.
2011. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

sote

és tudom, hogy 1. évben nincs szigorlat,de előtte is megtudhatom, milyen az :)

2011. máj. 12. 21:09
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad megtapasztalhatod. Majd akkor tapasztalhatod meg, ha eljutsz a másodév végéig. Addig max hallhatsz róla:D
2011. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Na ez is egyetem függő. Pécsen elsőben három szigorlat van. Fizika, kémia, és a legdurvább a sejtbiosz. Az is fincsi 97 elméleti + 40 gyakorlati tétel.
2011. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nálunk a kémia, fizika, biosz az kiemelt kollokvium. Mondjuk pont ugyanúgy számít a diplomába, mint egy szigorlat:D Csak a neve más kb:)
2011. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

Elsőben még nem igazán tapasztalod meg.

Nálunk Sote-fok-on elsőben 3 szigorlat van : kémia, sejtbiosz (ezek első szemeszterben) és biofizika második szemeszterben.

2011. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%
Kedves előző. Első év első szemeszterében nem tudsz szigorlatot írni, ugyanis a szigorlat minimum két szemeszter anyagát foglalja magába. Az egy féléves tananyag csak kollokvium lehet.
2011. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!