Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy egyetemre nem vesznek...

Ha egy egyetemre nem vesznek fel, lehet fellebbezni, mint a középiskolai felvételinél?

Figyelt kérdés
Nem aktuális, remélem nem is lesz az, csak érdekel. Gondolom nem lehet, mindenesetre.
2011. máj. 13. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet. De csak akkor, ha valamit elrontottak. Pl. rosszul számolták a pontjaidat, és emiatt nem vettek fel, de egyébként helyes számítással eléred a ponthatárt.

Vagy nem vettek figyelembe egy olyan dokumentumot, és nem kaptál érte pontot, amit egyébként meg kellett volna kapnod.

Szóval ha az eljárásban valami hiba csúszott, abban az esetben lehet fellebbezni.

Ha ilyen 1 ponttal maradtál le a felvételről, akkor ne fellebbez, mert csípőből elutasítják, sőt olyan esetben se, ami eleve hülyeség az eljárás szempontjából, gondolok arra, hogy te mennyit tanultál, és még sem sikerült, de nagyon be szeretnél kerülni stb.

2011. máj. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jah és:

Itt van több infó:

[link]

2011. máj. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Akkor jól sejtettem. Köszönöm szépen a választ!
2011. máj. 13. 23:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Viszont az ilyen pontszám-problémákat még érdemesebb a ponthatárok kihirdetése előtt rendezni. E-felvételinél már korábban kiírja, hogy mennyi pontot számolt neked, és az lesz a végleges. Ha az nem stimmel, rögtön reklamálni kell. Persze lehet várni a kihirdetésig is, nagy gond nem lesz belőle, csak szerintem úgy kellemetlenebb.
2011. máj. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!