Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem a szülővárosukban tanulni...

Nem a szülővárosukban tanulni egyetemista lányok! Mit dolgoztok egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Már, akinek kell dolgozni... Én jövőre felköltözök vidékről Budapestre egyetem miatt. Nappalis leszek, de itthonról nem tudnak támogatni, tehát mellette dolgoznom kell. Ezért lennék kíváncsi.


L, 19


2011. máj. 15. 16:50
 1/8 A kérdező kommentje:
* tanuló
2011. máj. 15. 16:50
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy albérletben szeretnék élni - bérlőtársnőkkel.
2011. máj. 15. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is vidéki vagyok és Budára járok egyetemre, de bejárós vagyok, így sajnos nincs időm dolgozni, de sok csoporttársam dolgozik.

Legtöbben diákmunkát kerestek, főleg az első 2 évben, amikor még nem választottunk szakirányt, utána célszerű a szakmához kapcsolódó állást keresni.

Az egyetem környékén sok irodaház van, oda szinte folyamatosan keresnek irodai kisegítőket.

Javaslom amúgy azt is, hogy igényelj szociális ösztöndíjat, ha valamiért jogosult vagy rá, az is pár ezer havonta. Ha jól tudom a vidékiek lakhatási támogatást is kérhetnek, nálunk ez 10000 havonta, az se kis összeg.

Az egyik barátnőm hostesskedik, azzal is elég jól lehet keresni, de inkább péntek-szombati egész napos elfoglaltság, és ahhoz, hogy az ügynökség sok munkát ajánljon, az elején minden sz*r-t el kell vállalni.

Remélem összejön valami jó munka!

2011. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. máj. 15. 17:12
 5/8 anonim ***** válasza:

közelebbi egyetemet nem tudsz nézni?

egy albérlet pesten baromi drága...

plusz mellette tömegközlekedés, kaja, jegyzetek stb

2011. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, Budapesten van az egyetem, ahova járni akarok és fogok.
2011. máj. 15. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
És a koli ki van zárva? Jó sokat lehet vele spórolni, egy albérlethez képest...
2011. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én is a kolit támogatom, ha otthonról nem tudnak pénzt adni jobban jársz, ha a kollégiumot választod...:) hidd el nem vészes, sőt!

én most leszek másodéves egyetemista, be kell hogy valljam ha akartam volna akkor se tudtam volna dolgozni az első félévemben, annyira húzós volt, hétvégente hazajártam. szóval az is kiesett.

viszont most úgy tervezem, hogy nem járok haza hétvégén és dolgozok. nem tudom mi lesz belőle, vagy hogy bírom tanulás mellett. majd meglátjuk.


de egyik szaktársam dolgozott közben ( persze nem mindegyik órán volt bent, hiányzott sokat) volt hogy este is dolgozott, annyira fáradt, álmos volt szegény rossz volt rá nézni...

de muszáj volt dolgoznia...hisz ki kellett fizetnie az albérletet...:(

2012. júl. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!