Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első éves egyetemista vagyok....

Első éves egyetemista vagyok. Katasztrofálisan sikeredett az első félévem, örülök ha a tárgyak felét sikerül teljesíteni. Ilyenkor mi történik? Parázok. (Debreceni Egyetem)

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok, aki különösképpen nehezen szokja az új dolgokat. Körülbelül most sikerült végre belerázódnom az egészbe sajnos, de már késő. Csaknem a tárgyaim felét nem fogom tudni teljesíteni előreláthatólag. Mit tegyek, illetve mi fog ilyenkor történni?
2009. nov. 2. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ösztöndíjat köv. félévre biztos, hogy nem fogsz kapni.

A nem teljesített tárgyak után kreditekként (ha jól emlékszem) 1000Ft-ot be kell fizetni.

Ha nem teljesíted az adott tanévre (2 szemeszterből áll) előírt kreditek 50%-át, átsorolnak költségtérítéses kategóriába államiról.

Ha az ezen szemeszteri sikertelen tárgyaidat nem hirdetik meg a tavaszi szemeszterre is, akkor ezekből értelemszerűen évismétlés.

Ha továbbra se húzol bele, akkor ilyen diplomaátlaggal, sehol senki sem fog alkalmazni.

2009. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És ne aggódj! Először sokan vanak, akinek nehéz alkalmazkodni! Bele fogsz jönni! Kérj segítséget a tanuláshoz!
2009. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Ezt azért szoppantottad be főleg, mert nálunk iszonyú sokat kell fizetni a nem teljesített kreditekért (legalábbis DE-BTK-n 1500 ft/kredit!). Nekem 5 kredit nem sikerült mert nem lett meg az egyik szigorlatom és ezt szorozd be 1500-al.. Nem lesz semi különös, majd kifizeted Neptunon át a büntit és a nem teljesített tárgyakat újra felveszed, amint meghirdetik (háromszori tárgyfelvételt biztosítania kell a Karnak!)tavasszal vagy jövő ősszel. Az képzési ütemedben a soron következő tárgyakat csinálhatod egyszerre az ismétlőtárgyakkal, legalábbis a nagy részét, már nemigen vannak előfeltételek. A vizsgaidőszakodat próbáld meg nem elcseszni, szedd össze magad! Sok sikert.
2009. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Az első régen végezhetett, mert most már nem egészen így van... 3szor lehet ismételni a tárgyakat, görgetheted magad előtt, azaz lehet olyat csinálni, hog mndjuk első szemeszteres tárgy hiányzik és már harmadéves vagy, akkor csinálhatod együtt a mostaniakkal a régi hiányzót. Költségtérítésbe meg akkor vágnak át, ha túllépted az államilag támogatott szemesztermennyiséget (régi képzésben 14 félévet támogatnak, bolognában kevesebbet) de ilyet nem csinálnak, hogy hiányzó kredit miatt átraknak fizetősbe, tuti! ezt csak bevezetni akarták, de nem lett belőle semmi.
2009. nov. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Viszont amíg hiányzik egy tárgy, addig nem vehetsz fel olyan tárgyat, ami ráépül.
2009. nov. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez sem törvényszerű. egyre inkább jellemző, hogy sorra törlik el az előfeltételeket, főleg BA/BsC rendszerben.
2009. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Még egyetemista vagyok, szintén Debrecenben, bár osztatlan képzésben (orvos), nálunk minden úgy van, ahogy leírtam, azt leszámítva, hogy nálunk is 1500Ft-ot kell fizetni a nem teljesített kreditekért.

És csak a mi csoportunkból eddig 2 embert soroltak át fizetősre, mert egy év alatt nem szedtek össze 30 kreditet (ami 850 000Ft/félév miatt nekik a tanulmányaik végét is jelentette). Bár nekünk vannak 11 és 7-8 kredites tárgyaink, melyek elég nehezek, így könnyebb "megcsúszni".

2009. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem nyugodtam meg teljesen, de részben igen. Most tényleg rá fogok kapcsolni! Az a baj hogy bizonyos tekintetben későn érek meg egy-egy dologra, ezért történt ez, hogy nem vettem eddig komolyan az egyetemet.
2009. nov. 2. 19:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Melyik karon vagy? ne a TO-soknál kérdezz erről, mert úgyis csak leoltanak és ők maguk sem tudnak semmit. Felsőbb éves hallgatóknál érdeklődj, a megbízhatóbb fajtából.
2009. nov. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget másoktól, tanuljatok együtt. ZH-kra vizsgákra kezdj el egy héttel korábban készülni és járj be előadásokra gyakokra. Érdemes minden nap megnézni az aznapi dolgokat és értelmezni amíg még fejben van az is, amit csak elmondtak és nem írtál le. Vedd komolyan, az egyetem akkor sem sétagalopp, ha tanulsz...muszáj tanulni és kész!

Még nem késő újrakezdeni végső esetben egy kis kihagyás utána (talán jól is jöhet), de ne kövesd el ugyanazokat a hibákat újra, tanulj a rossz döntésekből!

2009. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!