Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Támogatás kérdés? Perre van...

Támogatás kérdés? Perre van szükség?

Figyelt kérdés

Apuka külföldi, nem veszi a nevére a gyereket, nem fizet tartásdíjat, soha életében nem látta csak Skype videón, nemsokára 2 éves a kicsi, szerintetek tudnak valamit tenni, ha bevallom ki az apa és hol van? Munkanélküli segélyen van és azt állítja hogy adósságai vannak, ezért nem segíthet egyáltalán és ezért nem akarja a nevére sem venni. Már belefáradtam a veszekedésekbe, szeretném tudni, hogy ha elindulna valamilyen procedúra, kötelezhetik-e gyerektartásra akkor ha nincs pénze? És hogy találnák meg külföldön? Nincs pénzem jogi dolgokra, szerintetek mennyit tudnak itthon segíteni, van egyáltalán értelme elindítani bármit is?

Eddig azért nem léptem mert megfenyegetett hogy nem fog velünk kommunikálni és nem tehetem meg hogy a kicsi nem tudja ki az apja, akármilyen is sajnos, hiszen ahogy kitudódott, hogy kisbabánk lesz, otthagyott minket. Azóta nem láttam személyesen én sem. Nem tudom hogy döntsek. Hagyjam az egészet vagy van értelme elindítani valamit valahogy?


2011. jún. 10. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ha elindítod akkor meg kell jelennie a dns teszt miatt. mivel külföldön van, elképzelhető, hogy évekig húzódik már itt az elején. ha megvan a teszt és ő az apa akkor őt terheli a per költsége ha van pénze ha nincs. ez szintén évek lehet mire behajtják, de ehhez nektek nem lesz közötök.

ezután megállapítják a gyerektartási díjat ami munkanélküli alatt nincs viszont az állam megelőlegezi neki, ami nektek ugye jó :)

aztán ha lejár a munkanélküli, bár mire ide érnétek már nyilván nem is fogja kapni mert az nem élete végéig jár.

ha lesz munkája egyből vonják és küldik neked a tartásdíjat amit neki duplán kell majd fizetnie mert az állam a megelőlegezettet is vonja ilyenkor.


ezt neked kell eldöntened, hogy megéri-e.

maga az, hogy bevallod, hogy ki az apa még semmit nem jelent úgy tudom, nem keresik külföldön csupán a születési anyakönyvi kivonat miatt és azt se tudom, hogy apasági nélkül beírhatod-e, ebben nem vagyok jártas.

van ügyvédi tanácsadás ingyenes, menj be a bíróságra, érdeklődj utána, egy ügyvéddel való elbeszélgetés igazán megérné!

2011. jún. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megnézheted, hogy hogy is megy ez.

2011. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!