Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi igazgatás/igazgatás...

Nemzetközi igazgatás/igazgatásszervező. (Újabb) büfészakok, vagy érdemes rájuk jelentkezni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én most jelentkeztem igszervre. Nem tudom, hogy jó döntés volt-e... bár nem a képzés milyensége, hanem egyéb okok miatt kezdtem kételkedni, elsősorban magamban. Meglátjuk. Én jókat hallottam róla, jó elhelyezkedési lehetőségekkel, ami nem egy utolsó dolog. A nemzetköziben pedig hatalmas előny a nyelvtudás, amit más területeken is lehet alkalmazni, véleményem szerint.
2011. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ó de elegem van már ebből a büfészak szóból.

Az igazgatásszervező szak évtizedek óta van, régen külön főiskolája volt a dolognak (Államigazgatási Főiskola), egy csomóan dolgoznak vele a közszférában (egy barátom pl. az adóhivatalnál), szóval erre mondani, hogy újdonság meg büfészak, tájékozatlanságra utal. A nemzetközi igazgatás annyiban más, hogy ott - értelem szerűen - nemzetközi vonatkozású dolgokat és nyelveket is tanítanak.

A legjobb közgazdász szak sem ér semmit, ha valódi tudás nincs mögötte, és egy történelem szakos bölcsész diplomával is lehet az ember akár nagykövet is (számos példa említhető). Nem csak a papíron múlik a dolog, hanem a szorgalmon, tudáson ésatöbbi. Egyből lenézni egy szakot nem túl szimpatikus.

2011. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
17:58 - A te válaszod viszont nagyon szimpatikus, legalábbis nekem :) Első válaszoló voltam.
2011. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!