Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldön vannak-e államilag...

Külföldön vannak-e államilag elfogadott magyar tannyelvű (vagy két tannyelvű) iskolák?

Figyelt kérdés
Pl. Olaszország, Németország, Ausztria. Kimennénk dolgozni, de a gyerekek (általános iskolások) nem beszélnek egy nyelvet sem a magyaron kívül.
2011. máj. 23. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Olaszországban miért lenne magyar nyelvű iskola?
2011. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És Németországban? Mert pl.bizonyos területen van elegendő számú magyar közösség, akinek erre igénye van és van olyan szervezet, ami elősegítette ennek a létrejöttét.
2011. máj. 23. 21:45
 3/5 anonim válasza:
De ezek olyan országok amelyeknek a területe annó nagy MO-hoz tartozott. Ilyen pl Szlovákia. Én itt élek, és magyar tanítási nyelvű általánosba és gimibe jártam. Itt pl van magyar egyetem is. Nem szomszédos országban nem nagyon fogsz találni iskolát.
2011. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Sok gyerek költözik ki a szüleivel, akik nem tudják a nyelvet. A gyerekek az idegen anyanylvű iskolában 1 év alatt megtanulják a nyelvet. Angliában csak olyan magyar ovi+suliról tudok, ami szabadidőben oktatja az ottani gyerekeket, de hétköznap angol suliba járnak.
2011. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Belgiumról hallottam, hogy ott is van magyar iskola, de lehet, hogy akkor ott is csak "délutános" iskoláról lehet szó. Azért köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 24. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!