Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy év után maradjak a BME...

Egy év után maradjak a BME villamosmérnök (magyar) szakán, vagy érdemes belevágni a kandó új angolul indulójába?

Figyelt kérdés

Röviden:


Mint azt sokan tudják, a műegyetemi mérnök szakokra nem bejutni nehéz, hanem bent maradni. Villamosmérnöknek kb. 750 főt vettek fel tavaly, ebből 350-400 marad meg idén szeptemberre. Ez majdnem a fele. Nos, én félévkor nem tudtam melyik felében leszek, ezért úgy döntöttem, biztos ami biztos, felvételizek idén is, így ha nem sikerül az évem, akkor sem kell otthon, munkában töltenem a következőt mindenféle papír nélkül. Ennek ellenére meglett az n*15 kredit, tehát akár maradhatok is.

Amit még tudni kell, hogy tavaly, az országban először az Óbudai Egyetem indítani próbálta a villamosmérnök szakot angolul, de sajnos nem volt rá elég jelentkező, ez azt jelenti, hogy idén szeptemberben fog először indulni, kb 25-30fővel(míg a magyar 700-al!).


Tények:

-Idén többen jelentkeztek a kandóra mint a VIK-re.

-VIK-en nagyon magas az elméleti oktatás, viszont a gyakorlatra nem fektetnek ekkora hangsúlyt, ellentétben a kandóval. Ez magyarázható azzal, hogy az egyik intézményben egyetemi, a másikon főiskolai oktatás folyt évek óta, és ezen nem változtat még a Bolognai rendszer sem!(Engem vonz a gyakorlati tudás!)

-Nem véletlenül akarják angolul indítani a szakot, valószínű már most van rá kereslet!

-Kis fős társaság, vegyes előtanulmánnyal(224pont volt a felvétel, de hát alig volt jelentkező, tehát nem válogattak), Nekem van egy év tapasztalatom az elméletben, illetve a felsőoktatásban, szerintem jó kiugrási lehetőség lenne.


Saját véleményem:

-Nálunk egyetlen németes tankör volt(30fő), számomra kissé úgy tűnt kivételezett helyzetben vannak hozzánk képest.(700fő) Gondoljunk csak bele, akár vizsgáztatói szempontból, hogy milyen levizsgáztatni szóban 700 embert, és milyen 30-at. Ugye ugye? Lehet, hogy a kandón is ez vár - vagy még ezebb, hiszen teljesen új lesz a képzés - a leendő angolosokra?

-A 30 végzett mérnök nem sok, a 700 már igen, tehát rájuk kevésbé vigyáznak, könnyebben buktatják meg a nép felét, viszont arra a 30-ra vigyáznak.

-Az angol orientált diploma jó lehetőség külföldi elhelyezkedésre, ami számomra semmiképp sem hátrány!

-Nem biztos, hogy a műegyetemen előbb végeznék mint a kandón még akkor sem, ha egy éve már itt vagyok. Sőt!Szerintem később.


Tehát?

Menjek?Vagy maradjak?


2011. júl. 27. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy vélem, téged inkább a Kandó vonz, ami gyakorlatiasabb. Szerintem mindkettővel jól jársz, egyik Diplomával sem hiszem, hogy a TESCO-ba kötnél ki, mint árúfeltöltő, főleg ha van műszaki érzéked is. A HR-st nyilván az fogja érdekelni, hogy mennyire vagy mestere a szakodnak, szakterületednek.
2011. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Most ez így lehet, hogy vonzóbbnak tűnik, kellemesebbnek, de inkább azt figyeld, hogy a suli után mi lesz majd veled. Mert hidd el egy állásinterjún sokkal előbb kell a BME-s, mint a kandós. És ez nem lenézés vagy ilyesmi, hanem egy tény. Több ismerősöm is van, aki a kandón végzett, és több olyan is,aki a bme-n , de a bme-seknek már mindnek jólfizető munkája van, sokuknak már az egyetem ideje alatt felajánlották (pedig nem ők voltak a legnagyobb zsenik, ezt is tegyük hozzá)

Szóval szerintem inkább ezen a vonalon gondold át a dolgokat, mert lehet, hogy most évben hamarabb elvégzed, nem buktatnak, stb... de ezzel többre mész majd a jövőben, és ha valamiből sikeresen vizsgázol úgy, hogy tudod, hogy a fél csoport bukta, azért az elég nagy dicsőség :))

Sőt most írás közben jutott eszembe az is, hogy van két ismerősöm, aki ugyanezt csinálta, amit te is írtál, hogy bme-ről ment át ( bár a magyarra nyilván), az egyikőjük bme-n alig szerzett egész évben kreditet, ki is bukott, itt meg simán el van tanulás nélkül ( tehát tény, hogy lazább, meg sikerül több minden, csak hát megéri? ), a másik pedig elvégezte már azóta a kandót, de megbánta, hogy átment azt mondja mindig.

Ez a te döntésed, egyébként én is bme-s vagyok, tudom milyen az itteni mentalitás elhiheted... :D gyakran megfordul a fejemben, hogy ááá ebből ennyi elég volt, meg nem ér ennyit az egész... de aztán mindig meggondolom magam, hogy így járok ezzel a legjobban, meg legalább minden egyes zh meg vizsga kihívás :D Több olyan tanárom is van aki nyíltan megmondta, hogy hány embert meg akar buktatni stb... meg hogy nem érdekli, ha olyat kérdez amit kijelentett, hogy nem kell tudni... stb ... :D kedves hely ez :D

De eldöntöttem, hogy végigcsinálom, és neked is ezt javaslom!

2011. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, és az őszinte véleményeket!

Természetesen a két intézmény ugyanazon szaka közül, anno én is a nevesebb, elismertebb mellett döntöttem, és a BME-re adtam be a jelentkezést első helyen.

A kérdés sokkal inkább az új angol, kis létszámú, pótfelvételi nélküli csoport miatt vált kevésbé könnyen eldönthetővé.

2011. júl. 28. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!