Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az Alternatív Közgazdas...

Milyen az Alternatív Közgazdasági Gimnázium?

Figyelt kérdés
Tényleg fizetős, van tandíj? Lehet, hogy csak én vagyok vak, de nem találtam a honlapjukon erre vonatkozó információt. Egyátalán, tudna róla valaki valamit mesélni? :) Mennyire "közgazdasági"?
2009. márc. 16. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm aki oda járt pár évvel ezelőtt, de nem tudok sokat róla. TAndíj tuti van, de asszem figyelembe veszik a szociális helyzetet is a fizetésnél.
2009. márc. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Az ottani barátnőm állatorvosnak készül. Egyébként nem jelent hátrányt, ha egy közgázra készülő csak egy sima gimit végez el. Tapasztalatból beszélek!!
2009. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom te melyikbe szeretnel jarni. Meg par evvel ezelott jart oda egy ismerosom, a hevizibe. Bibo Istvan Alternativ Kozgazdasagi Gimnazium volt akkor talan most is igy hivjak a sulit. Igen, fizetos. Es orult laza volt. Olyan szabad szellemben tanitottak, nem voltak jegyek evvegen, szoveges ertekeles volt csak, teszteket irtak, nem feleltek. Volt aki tovabb tanult toluk egyetemre, de volt aki nem.

Szerintem attol fugg, hogy kinek lehet jo ez a fajta suli, hogy milyen a diak. Ha akarmennyire is laza a suli, de tudod hogy jo tanulo vagy, nem lazulsz el, nem az a lenyeg, hogy logjal, hanem a tanulasra koncentralsz akkor talan nem annyira gaz. De ha valaki konnyen lazul, lusta, a lenyeg hogy ne kelljen tanulni, hat annak nem jo, hiszen 4 ev lezenges. Es a vegen? Se foiskola, se egyetemre jelentkezes.

Ennyit tudok rola, de lehet hogy mar azota kemenyebb lett a suli, hiszen most mar az iskolak is versenyeznek a gyerekekert. Esetleg igy nevrol keressel ra a sulira, menjel el nyilt napra, bar ott tudjak fenyezni magukat.

Kozgazdasagtant tanult amugy, ennyi.

2009. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

En konkretan AZ Alternativ Kozgazdasagi Gimnaziumra gondoltam, aminek csak ennyi a neve, es Pesten van. Egy masik gimanziumba jarok, most fogok vegezni, szoval ez a hajo mar eluszott, csak erdekelt, hogy milyen ez (ahogy elneztem a kepzesuket, atvenni sem vennenek at, teljesen mas utemben es modon tanulnak). Kar, hogy csak ilyen keson talaltam meg, mert nekem nagyon jo lett volna.


Amugy ha valakit erdekel, kozben veletlenul ratalaltam a tandijra, jol el volt dugva. Egy evre 30e ft korul van, annyira nem is veszes, mint gondoltam.


Nagyon szepen koszonom a valaszokat!

2009. márc. 16. 20:46
 5/14 anonim válasza:
100%

Én csak annyit tudok hozzászólni, hogy vannak ott OKJ szakképzések is, tehát ha nagyon szimpatikus a suli, és érettségi után esetleg nem tudsz mit kezdeni magaddal és fősulira/egyetemre nem mész, akkor ajánlom figyelmedbe. Én ide járok újságíró szakképzésre, most kezdem a második, egyben utolsó évemet, és én elégedett vagyok vele. (természetesen az első OKJ szakképzés ingyenes itt is.)


Gimibe én sem ide jártam, amit utólag már bánok is, mert nagyon jó kis suli.

2009. szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
hat egy kicsit fedeztem fel a kerdest azt hiszem :D mindegy, azert válaszolok...Most 5ödik éve járok ida es igen fizetős. A tandíj egy évre közel egy millió ft (768 ezer forint), havonta 68 e. Amugy nagyon jo. Szerintem. Még ezzel az évvel egyutt 3 évem van hátra. Regebben 6 éves volt a suli most már 7, tehát 12. helyett 13. ig járunk. Elvileg az országvan ebben az iskolában a legmagasabb szintu a töri oktatás (nem hiába, közgazhoz az is kell...) és aki innen kerul ki, kevés kivétellel, felveszik barmelyik egyetemre. Sokat mentek közgázra, orvosira, színművészetire. Nagyon szinvonalas, de vannak negativumai. Ha érdekel még valami kerdezz, ilyesmi...ha még tenyleg erdekel, bar tudom hogy több mint egy éves ez a kérdes :P
2010. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Én is újságírásra járok, és a szakképzés szerintem nem valami jó. A gimi életébe annyira nem látok bele.
2011. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Tudom h nem mostani a kérdés, de az évi tandíj 800 ezer forint, és két éve sem volt 30 ezer egy évre az biztos:)
2011. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
52%
Uccsoe a pont es egyebkent k jopasik jarnak oda !!!!:)
2011. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
Az ELIT osztály gyerekeinek kapcsolatkiépítésére szolgál. Ha nem kőgazdagok vagy befolyásosak a szüleid, úgysem kerülnél közéjük, ha oda jártál volna. Különben teljesen felesleges hely. Nem veszettél sokat.
2013. ápr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!