Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha már van középfokú Euroexam...

Ha már van középfokú Euroexam nyelvvizsgám németből, sikerülhet akár 95%-osra is a középszintű érettségim, ha nem tanulok rá semmit?

Figyelt kérdés
Köszi a segítséget, oltást nem kérek!
2011. máj. 28. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 8-ban annyit tudtam, ami majdnem elég volt a középfokú nyelvvizsgához, de én hülye nem csináltam akkor meg.

A középsuliban szinte semmit nem tanultam németből, inkább felejtettem, még csak HF se volt, ami kicsit szinten tartott volna.

Érettségi előtti félévben megírtuk a szóbeli tételeket, a tanár meg kijavította.

Írásbelire semmit se tanultam. (nekem nem számított be a német a pontokba)

Szóbelire párszor elolvastam a tételeket, összesen 86% lett.


Szerintem azért annyit mindenképp csinálj, hogy megírod magadnak a szóbeli tételeket az írásbeli előtt, azzal a nyelvtant is gyakorlod kicsit.


22N

2011. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

gratulálok! :D

köszi a választ! :P

2011. máj. 28. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugyan angol, de nekem felsőfokúval lett most 94%( amit szóbelivel max. 96-ra tudok felhúzni) a középszintű érettségim, úgyhogy sosem lehet biztosra menni. Idén a hallgatás nagyon szívatós volt. Külön nem készültem külön az érettségire, de az angolt mindig szorgalmasan tanultam és iskolán kívül is igyekeztem gyakorlatot szerezni belőle. ( filmek, könyvek stb.). Osztálytársak, akik nálam is jobbak, és egyeseknek tényleg szenvedélye az angoltanulás, is ilyen eredményeket értek el.


Úgyhogy én úgy látom, mostanában már a középszintűn is megkövetelnek egy B2 szintet, legalábbis ez a hallgatás már abszolút az volt. Többi rész nem volt olyan vészes. De a németről, spanyolról ugyanezeket hallottam.

2011. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen igen, a hallgatás idén már nem a megszokott A2-B1 szinten volt... Nekem C1-es felsőfokú nyelvvizsgám van, és eddig meg volt szokva, hogy simán megcsinálom a listeninget. Most igazán ki kelett nyitni a fülemet, meg is lepődtem rajta. Nekem szóbelivel olya 97% lett, de barátnőim akik középfok körül mozognak, értek el kb 90%-ot. Szóval azért kell rá tanulni egy kicsikét. Magnósra sokat gyakorolni, levélsémákat benylaini. Szövegértés nyelvhelyesség nem volt vészes (eddig).
2011. jún. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*lett=lehet
2011. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!