Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségi tételeket hogy...

Az érettségi tételeket hogy adják meg? Nekünk kell kidolgozni vagy készen kapjuk és azt kell megtanulni? Nagyon nehéz egy érettségi mondjuk egy kettes tanulónak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk csak címeket adtak meg, amiket könyv+jegyzetek(füzet)alapján ki lehetett dolgozni.Bár vannak olyan rendes tanárok, akik már eleve tételszerűen diktálnak vázlatot, úgy persze könnyebb.

Oszd be az idődet!Már akkor kezd el a taulást, amikor megkapjátok a tétel címeket.Így nem kell majd hirtelen sokat biflázni.Egy tipp: én minden vizsgámra (gimi,fősuli)úgy készültem, hogy minden tételnél kiválasztottam 10 mondatot, ami kiemeli a lényeget.Na ezeket megtanultam, mint a verset.Aztán a tétel többi részét többször átolvastam és így azért ragadt is rám valami plusz:).Mint tudjuk 10 mondatból, pedig akár 30-at is lehet gyártani:)Ha ezeket betartod,akkor nem lesz gond.Kiatrtás!

2009. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
szia! nálunk pár tanár tétel szerűen diktált, ez nagyon megkönnyítette a dolgokat. mások csak címeket adtak, s a kidolgozott tételt leellenőrizték. a harmadik típus nem tanított semmit, ritka volt, ha bejött órára és a kész tételt a kezünkbe adta. utóbbi a legrosszabb típus. szóval tanárja válogatja.
2009. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk valaki fénymásolt, kidolgozott tételeket adott, de pl a németet együtt csináltuk órán, volt olyan is, aki csak a címeket adta meg, és át sem nézte. Nem olyan nehéz, az első válaszoló módszere jó.
2009. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden tanár elviekben csak a témaköröket oszthatná ki érettségire, a tényleges tételeket nem. Ezt azonban sokan tudjuk, hogy nem így szokott lenni... Tehát a tételeket megkapjátok, az viszont már a tanáron áll, hogy segítséget nyújt-e a kidolgozásukhoz, szán-e akár plusz órát a tételekre vagy ad-e kidolgozott tételeket. Nálunk nagyon kedvesek voltak a tanárok, szántak időt a tétel kidolgozásra. Mivel nem régen érettségiztem (tavaly) és ha esetleg lenne kérdésed, akkor keress fel privátban, amint tudok válaszolok!
2009. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!