Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet eleső évben halasztást...

Lehet eleső évben halasztást kérni, és ha igen mi ennek a módja?

Figyelt kérdés
Beadtam a jelentkezésem felsőoktatásba, valószínűleg be is kerülök a pontjaim alapján, arra lennék kíváncsi hogyan kell és egyáltalán lehet-e egy év halasztást kérni. Az okom "annyi", hogy külföldön szeretnék egy év alatt minél több pénzt megkeresni, hogy ne szoruljak arra, hogy szüleim eltartsanak (igazából nem is tudnának, de mindegy). Mikor és hol kell ezt kérvényezni? Olyat hallottam, hogy technikusképzés miatt lehet halasztást kérni.
2011. máj. 31. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, lehet első félévben halasztani -aztán másodikban is, de egyszerre csak egy félévet. Először azonban be kell iratkoznod szeptemberben (augusztus végén - ezt helye válogatja), aztán a tanulmányi osztályon elintézheted, hogy ne aktív, hanem passzív félévvel indíts. Ha a pontjaid alapján fölvesznek, írj egy mailt az adott kar tanulmányi osztályának, és érdeklődj, hogy náluk ez hogy megy pontosan.
2011. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetemfüggő. Van ahol egyből lehet passziválni, van ahol legalább 2 aktív félévednek meg kell lennie. Mindenképpen az egyetemednél érdeklődj (KTH, TO), hogy lehet-e egyből passziválni. Ha igen, akkor annyi a dolgod, hogy beiratkozás után szeptember elején a regisztrációs héten, passzív félévre jelentkezel be az egyetem internetes tanulmányi rendszerén. Erről és sok minden másról majd kapsz levelet, segítséget az egyetemedtől miután felvettek.
2011. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Nálam spec úgy van, hogy halasztok mindenképpen ha felvesznek. Erről megkérdeztem a sulit (NyME) és onnan írtak vissza hogy csak abban az esetben engednek halasztani ha OKJ-s képzést szerzek meg az az egy év alatt. Ez persze nekem pont jó, mert azt akarok. Szóval mindenképpen kérdezd meg magát az egyetemet hogy ez hogy megy! (vagy olyan ismerősöd aki halasztott)
2011. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát jó volna tudni előre, mert repjegyet kell foglalni előtte, meg itthon a lakhatás... Úgy tűnik ez, hogy valamiféle szakképzéshez kötött, de szerintem ez egy megfelelő indok. Nyelvtanulás is célja lenne ennek az egy évnek. Majd felhívom a kart.

Köszönöm a válaszokat, mert az (y)

2011. máj. 31. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:
általában csak akkor szokták megengedni, ha a középsulidba maradsz ötödévre.
2011. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
SEHOL nem halaszthatsz egy tavalyi rendelet szerint. legalább 2 félévet kell járnod és maximum 2 félévet halaszthatsz utána. a rendelet másik része,hogy abban az esetben halaszthatsz a megkezdett egyetem előtt,hogy egy középiskolában folytatod tanulmányaidat,pl. elmész szakács képzésre. munka miatt nem lehet halasztani az elején
2011. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy tűnik kár ezen agyalni.
2011. máj. 31. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt a rendeletet idéznéd kérlek, érdekelne.
2011. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!