Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A férfiak vagy a nők alkalmasa...

A férfiak vagy a nők alkalmasabbak inkább a tanári munkára?

Figyelt kérdés
Pl egy középiskolára gondolok. És mi a helyzet akkor, ha a tanári munka helyett a pedagógiai munkát tekintjük?
2011. jún. 1. 03:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem sok értelmét látom a kérdésednek.Régen a középiskolai tanárok csak férfiak voltak, most meg szinte csak nők.Nem ez dönti el az alkalmasságot.És mit nevezel nem tanári, hanem pedagógiai munkának?Az mi?
2011. jún. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább emberfüggő, mint nem függvénye.
2011. jún. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a különbség a tanári és a pedagógiai munka között, de az ország egyes vidékein pedagógusnak is mondják a tanárokat, pedig a pedagógia az egy 2 éves egyetemi kiegészítő szak, ha jól tudom. Aki azt elvégzi, joggal nevezi magát pedagógusnak. Aki nem, az meg szerintem tanár, de javítsatok ki ha tévedek. A kettő közötti különbségről is várom a véleményeteket.
2011. jún. 1. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ismerek alsós(1.-4.) tanárt, aki történetesen az anyám, és van egy olyan kártyája, hogy "pedagógus igazolvány".


Amúgy szerintem sem neme, hanem embere válogatja, ki mennyire alkalmas rá.

2011. jún. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan nagy differencia. Azonban ha nagy átlagban nézzük, szerintem valamennyire tantárgytól is függ. Ez az agyi berendezkedés következménye. Pl. egy nő általában jobb magyartanár, mert jobban kommunikál és érzelmesebb, így jobban átérez műveket és ezt meg is tudja osztani, nem csak bebifláz mondjuk elemzéseket meg a saját kis ideológiai rendszerét viszi bele. A férfiak ezen képességi valamivel csökevényesebbek. A jobb kommunikációra visszatérve, a nők ezen képessége más tantárgyak magyarázásában is előnyös. Néhány férfitanáromnál többször tapasztaltam, hogy túl sok axiómát alkalmaz, így tehát nem igazán magyaráz el minden szükséges infot, mert az neki mondjuk túl triviális, nem érzi a diák megértési menetét. A reált oktató férfiak gyakran nem jó előadók, ezáltal az amúgy is több erőfeszítést igénylő reáltantárgyak még kevésbé lesznek kedveltek. És amíg azt tapasztalom, hogy a női tanárok viszonylag jól kezelik a fiúkat, addig a férfiak kicsit idegenebbek a lányoktól, olykor előítéletesek.


Persze, hogy ne legyen túl egyoldalú, a női tanároknak is megvan a maguk hátulütője. Egyik ilyen a szeszélyességük. Ez olyan kritikus pontokban, mint az osztályozás, azonnal kiütközik. De a tanításra is rányomhatja a bélyegét. Továbbá hajlamosabbak az intrikus viselkedésre, kedvenckék keresésére és a többiek elnyomására. Egyesek a lányokat vetélytársként fogják fel. Könnyebben meg lehet őket győzni nyalizással és az érzelmeikre való hatással.


Ezek persze az én tapasztalataim, elképzeléseim, nagyon általánosított formában. Természetesen ezer változó van, ezért egyik nem javára sem lehetne igazán írni, hogy melyikük a jobb tanárkodásban.

2011. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A pedagógia elnevezés a görög peidagógosz szóból származik. Peidagógosznak hívták az ókori Görögországban azokat a személyeket akik iskolába kísérték a gyerekeket.

Ma pedagógusnak nevezünk minden olyan embert, aki hivatásszerűen gyerekek oktatásával, nevelésével foglalkozik.Tehát óvónénitől kezdve a középiskolai tanárokig mindenki.

Lehet, hogy van pedagógia kiegészítő szak az egyetemen, csak azt mondja meg valaki, hogy az mire jó, hol lehet vele dolgozni?

2011. jún. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Másrészről tanárok dolgozhatnak felnőttoktatással foglalkozó intézményekben is, ebben az esetben nyilván nem beszélhetünk pedagógusokról.
2011. jún. 4. 18:23
 8/8 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy van pedagógia kiegészítő szak az egyetemen, csak azt mondja meg valaki, hogy az mire jó, hol lehet vele dolgozni?"


Az arra jó, hogy utána részt vehetsz a leendő tanárok pedagógiai oktatásában.

2011. jún. 4. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!