Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki sejti,...

Van itt olyan, aki sejti, hogy nem lesz elég pontja a szakhoz amit megjelölt? Ti mit tesztek ha nem vesznek fel?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálam mindig van alternatíva...pénzügyre jelentkeztem de rástresszeltem matekon és csúnyán elbactam, így marad a fizika szak jövő évre...év végén pedig vagy megcsinálom újra a matekot immár jóra, aztán irány a Corvinus, vagy maradok Fizikán és majd diploma után eldöntöm
2011. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok...bármi is történjen: Ne csüggedj és ne engedj az önsajnálatnak mert semmi nincs még veszve, az élet tele van buktatókkal, amiknél előbb utóbb (még ha máshol is) de minden ember megfog botlani, a különbség csak abban lesz, hogy utána fel tud-e a majd állni és folytatni, vagy beletörődik a sorsába és semmi nem lesz belőle
2011. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 skarma ***** válasza:
100%

Én őszintén szólva eléggé kiakadtam, mert az emeltem szar lett, és hiába ötös az összes többi, ha ez lehúzza... Ezen a héten úgy éreztem, semmit nem tudok tenni, először tört össze az élet...

De most reménykedek, hogy költségtérítésesre felvesznek.

2011. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
első kb énis így rágörcsöltem nagyon amúgy 5ös feladatot basztad el te is?:D
2011. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán volt erőm megnézni a javítást, csak az eredmény érdekelt :)
2011. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is elrontottam az emeltemet sajnos, pedig arra készültem a legtöbbet. Na mindegy, most gyúrok a közép szóbelire hátha még javít rajta, aztán majd lesz valami. Eddig én is úgy voltam, amibe belekezdtem mindig minden sikerült. Hát most nem, de néha ilyen is kell. Eléggé el vagyok keseredve, de próbálom menteni a menthetőt. A költségesre a 200 pontom már megvan az a lényeg :)


Amúgy aki költségesre megy, annak ugye csak a tandíjat kell fizetni? Minden más úgy van mint az államin, igaz?

2011. jún. 7. 09:45
 7/11 anonim válasza:
Én tavaly érettségiztem, minden tárgyból 90% feletti eredményem lett (persze csak közép szinten és nyelvvizsgám sem volt). 4 pont hiányzott ahhoz, hogy felvegyenek. Persze kellemetlen volt, rosszul érintett, de nem lett világvége, hiába aggódtam. Most szakképzésen vagyok, nyáron csinálok nyelvvizsgát, és jövőre újra próbálkozom. :) Csak semmi kétségbeesés. Olyant is ismerek, akit sokadszorra vettek fel az orvosira és most kitűnő eredménnyel fog végezni. :) Nem szabad feladni. Kitartás emberek és sok sikert a szóbelikhez! :)
2011. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ha nem vesznek fel, a nyár folyamán tudsz jelentkezni OKJ-s képzésre (vannak 1 évesek is), azzal plusz pontot is kapsz, ez idő alatt tudsz csinálni nyelvvizsgát, az is plusz, de újra érettségizhetsz is. És talán legközelebb, amikor jelentkezel, jelölj meg több olyan szakot, ahol idén alacsonyabb a ponthatár (több jó iskola is van). Ha el tudod kezdeni költségtérítéses képzésen, 1 év után azt hiszem, ha jó a tanulmányi eredményed, kérheted, hogy kerülj át állami támogatásos-ra.

Sok sikert a felvételihez!

2011. jún. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én tavaly érettségiztem, és szerencsére fel is vettek, de azt ajánlom mindenkinek, hogy mindig legyen 1-2 olyan szak ahova kevesebb a ponthatár, hogy biztosabban bekerüljetek abba az intézménybe ahová szeretnétek menni. Ha jól tudom még mindig lehet 3-at jelölni, hát tessék csak:)


Kedves kérdező:

"Amúgy aki költségesre megy, annak ugye csak a tandíjat kell fizetni? Minden más úgy van mint az államin, igaz?"


Ha esetleg költségtérítéses képzésre vesznek fel akkor félévenként a száz x ezer Ft-ot (jobb esetben) kell fizetni (tandíj), illetve úgy tudom, hogy a kolik is drágábbak (legalább is nálunk: Miskolc), és félévenként max 30 kreditnek megfelelő tárgyat vehetsz fel. 30 felett már fizetni kell, míg államilag finanszírozott képzésnél nem.

2011. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utoldó: Köszönöm. Nagyon hasznos amit írtál. Kolira nem lesz szükségem mert lakás már van :)

Ezt a kreditrendszert nem értem. Ugye meg van hogy X kreditnek meg kell lenni. Költségesen is? És a 30kredit az sok vagy kevés?? :)

Köszönöm előre is a válaszokat. Nem nagyon vagyok még benne ezekben a dolgokban ezért nem tudom hogy működnek

2011. jún. 9. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!