Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha Érettségin, szóbelin,...

Ha Érettségin, szóbelin, kihúzok egy tételt, és pont azt nem tudom akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor húzol egy másikat. De hiába tudok a póttételt töviről-hegyire, csak egy hármas értéknek felel meg.
2011. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy húzhatsz egy másikat, de akkor 3-asnál jobb nem lehet, még akkor se ha szuperül tudod.
2011. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

éppen ezért 2 dolgot kell figyelembe venni:

1. minden tételből tanulj meg annyit, hogy hozzá tudj szólni, legyen fogalmad róla

2. nem szabad visszatenni, főleg nem középszintűn: saját tanárok nem rosszindulatúak, nekik is rossz ha rossz jegyet kapsz = 3-asnál rosszabbat ha már tudsz róla beszélni nem kapsz. Tehát nem szabad visszatenni.

2011. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nekünk az ofőt azt mondta, ne legyen olyan tétel, amit nem tuunk, inkább párat ne tudjunk 100%-osan, de azért mindegyikről tudjunk mondani..
2011. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A "hármasnál jobb nem lehet" szabály 2005 óta nem érvényes. Az érettségin (kis é) próbálj meg mindenképpen mondani valamit a tételről. A tanár úgyis látja, hogy tudod vagy nem. Ha nem éred el a 10%-ot, akkor kihúzatják veled a póttételt, aminek a pontszámát meg fogják felezni. Hogy a végén hányas lesz, az az írásbeli és a felezett szóbeli eredményétől függ. (Az azért realitás, hogy nem jobb hármasnál, de nem szabály.)
2011. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mindenképpen érdemes elkezdeni legalább kidolgozni a tételt, amit kaptál, aztán ha elkezded és nem tudsz semmit úgyis újat húzol. (de legalább megpróbáltad) Én is újat akartam húzni, de lebeszéltek róla és végülis jobban is jártam, hogy nem húztam másikat.
2011. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,

De, ha új tételt húzok és azt sem tudom...

2011. jún. 7. 14:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor megbuksz, ilyen egyszerű. Elég bénának kell lenni, hogy két egymás utáni tételből nem bírjál összeszedni egy kettesrevalót.
2011. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hát akkor bukovári...ezért tanulj meg mindent legalább 50%-ra, és akkor nem húznak meg
2011. jún. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja.Ekkora hülyeséget, mindenből 20 tételt tanulj meg. töri nekem pl nagyon nehezen megy, a magyar még ok. De akkor sz@rok rá megbukok.
2011. jún. 7. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!