Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt itt már valaki úgy, hogy...

Volt itt már valaki úgy, hogy érettségin nem tudta az összes tételt és pont belehúzott abba, amelyikből egy szót se tanult? Milyen lett az eredmény?

Figyelt kérdés
Persze azért én próbálom mindegyiket átnézni, hogy pár szót legalább mindegyikhez tudjak mondani.
2011. jún. 11. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

:)

Kerek perec megmondtam, hogy halvány lila gőzöm nincsen arról a tételről és szeretnék másikat húzni, mert pont az maradt ki :) Közben bájosan mosolyogtam :)

Húzhattam másikat :)

2011. jún. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én magyarból úgy jártam, hogy 1 tételt egyáltalán nem talultam meg, meg 1et csak kicsit. És azt húztam, amit csak egy kicsit tudtam... Kitaláltam magamtól a dolgokat, tapasztalatokat mondtam, és a tanár is nagyon rendes volt. :) Szerencsére azért olyan tétel volt, ami a színházról szólt, és azért tudni róla 1-2 dolgot ha nem tanulod meg, akkor is. :) A nyelvtant is a felét tanultam meg, és olyan húztam amiról gőzöm sem volt, de a tanár segített. Meg még németből voltam úgy, hogy a felét nem tanultam meg, de ott is magamtól mondtam, nem a sablonos szöveget, amit nem tanultam meg.

A tanárok az érettségin próbálnak segíteni.

2011. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tavaly földrajzból tettem előrehozott érettségit, persze pont azt a tételt húztam ami teljesen ki maradt de a fél óra kidolgozás alatt össze írtam pár dolgot, szerencsére a tanárom mondta hogy atlasz hányadik oldalt használjam segítségnek, heh hát igen 0 tudással összehoztam 4 esre
2011. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem tanultam, csak magyarra. Két tételt nem tudtam, naná, hogy abba húztam bele. De az novellaelemzés volt, ami jól ment, a felkészülési idő alatt elolvastam vagy tízszer, de adta is magát, tele volt különféle képekkel, alakzatokkal, hasonlatokkal.

Nyelvtanra, törire nem tanultam egyáltalán, "csak" a négy év alatt folyamatosan. Bőven elég volt.

Ha gimi alatt tanultál, akkor nem kell félned az érettségitől. Tételtanulás nélkül is meg lehet csinálni, sok időd van felelés előtt kidolgozni, azalatt eszedbe jutnak a tanultak. Nekem a fent jelzett külön tanulásmennyiséggel lett kitűnő az érettségim :)

2011. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, hogy a legtöbb ember aki írt a magyarral járt így :D nos magyar az nekem se a szívem csücske, utáltam mindig is mert nagyon nem érdekelt sosem az irodalom vagy a nyelvtan, és én is úgy jártam, hogy szóbelin elmondtam 1-2 mondatot majd szépen megkértem, hogy engedjenek új tétel húzni, mire még 5percig próbáltak belőlem kihúzni valami bírálhatót :D (hisz az új tételre már akár ha tökéletesen mondod is el csak max fele annyi pontot kaphatsz) viszont mégis újat húztam és végül ennek ellenére felvettek az ELTE TTK fizika szakra, szóval.. :D
2011. jún. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én még a régi rendszerben érettségiztem 2003-ban és bizony bőven volt olyan tétel amit nem tudtam. Töriből az utolsó kb 8 tételt nem tudtam de rendes volt a tanár, megmondta honnan ne húzzak ha nem azokat akarom húzni. Aztán volt még egy kettő amit nem tanultam meg hanem ott előtte mondta el valaki. Persze pont egy ilyet húztam úgyhogy még szerencse hogy elmondták.:) Aztán magyarból szinte csak irodalomra tanulta, nyelvtan tételekkel nem sokat foglalkoztam, de mivel jól elmondtam az irodalmat elég volt a nyelvtanról pár mondatot makogni. A lényeg hogy mindenből 5-öst kaptam.:)
2011. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én töri emelten húztam bele ilyenbe. Volt térképem, meg valami forrás, emlékeztem néhány dologra amit tanultam órán, aztán elmondtam, sikerült, bár már nem emlékszem hányasra:D

22/L

2011. jún. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én eü. alapismeretekből húztam bele. Ott egy tételhez négy tétel tartozott. Hármat tudtam belőle, de emberi testből a fülről halvány fogalmam sem volt. Bnőm lesúgta mögöttem (a sors fintora, h ő azt húzta, amit tudtam, én meg azt, amit ő), meg a t.nő is kedves volt, úgy kérdezett, h ne mondhassak hülyeséget, aztán gyorsan áttértünk a többire. Így viszont csak 4 lett a vége. Pedig írásbelim 90 felett volt. :(
2011. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért biztató, hogy többé-kevésbé jó eredmények születtek, a balszerencse ellenére is. :-)
2011. jún. 12. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!