Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha összegyűlik több mint -250...

Ha összegyűlik több mint -250 mulasztásom átengedhet a tantestület?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok középiskolás, rengeteget betegeskedtem ebben az évben, ha nem bírok ki egy hónapot akár egyetlen nap betegeskedés nélkül akkor a 246 mulasztásomból könnyen átválthatok 252- vagy többre. Lazán veszi a dolgokat nálunk a tantestület, de negyedévben vagyok érettségi előtt, az osztályozóvizsga kilőné az érettségit, így mindenképp évismétléssel úsznám meg. A kérdés csak annyi, hogy tehet-e kivételt az igazgatóhelyettes, vagy az, akinek ügye ez a dolog. Feltűnő alak vagyok az iskolámban, ismer az összes tanár, jó-rossz oldalamat ismerik, tudják, hogy jóindulatú vagyok és nem lógok szándékosan.
2009. márc. 20. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
engem atengedtek 4-ben több hianyzassal, mint a megengedett, es 29 igazolatlannal (nalunk 30 volt a maximum, amit termeszetesen elertem, csak "leredukaltak" :) ), de mondjuk akkor meg "elsportolo" is voltam, szoval elenzöbbek voltak velem, pl egy szerdai napon sem voltam bent szinte. Irj egy kervenyt, orvosi papirokkal, es legyen meg minden tantargybol az osztalyozhatosagod (3 jegy), de nagyjabol minden tanarral beszelned kell. Nalam pl volt olyan tanar, aki cserebe sok hazidolgozatot kert, ezt en ajanlottam fel, szerintem ez korrekt, ha nagyon nem akar engedni a tanar, akkor dobd be neki ezt, hogy lassa, nem csak ellogni akarod a munkat! Ne aggodj, szerintem menni fog! Sok sikert!
2009. márc. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy jó lenne neked, hogy bármiáron érettségizz? Be tudod pótolni a hiányzás alatt vett anyagokat? Lehet, hogy jobb megoldás lenne az évismétlés. Egy jobb érettségivel nagyobb eséllyel tanulsz tovább.(ha akarsz)
2009. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi, mindenképp tovább szeretnék menni. Egy elég komoly szakközépben tanulok (képző és iparművészeti) itt jobban számít a szakmai tehetség, és a rajztudás a felvételinél (mome ,MKE ,Sopron ,Pécs ) a nagy művészeti egyetemeken mint egy gimiben, ahol a fizikustól elkezdve az orvostanhallgatói tanulmányokig (azért túlzás) mindent a fejedbe vernek.
2009. márc. 20. 20:40
 4/9 A kérdező kommentje:
probléma van, úgy érzem túlléptem, de az osztályfőnök zsarol valamivel és nem akarja összeszámolni, még nem tudom, hogy ezzel-akar e később segíteni (véletlenül rosszul számolja össze amikor eljön tényleg az ideje) vagy egyszerűen nem bírja a képem... :S de túlléptem a mai nappal
2009. márc. 28. 15:12
 5/9 anonim ***** válasza:
az elsö vagyok. Mindenkeppen beszelj a többi szaktanarral, mert minden tanar maga dönti el, hogy ö az adott tantargybol hajlando-e lezarni. Nalunk legalabbis igy volt, en 2005-ben erettsegizzem, ezenkivül az igazgatoval, mert lenne meg arra lehetöseg, hogy atjelentkezel magantanulonak, es akkor kell csak bejarnod, amikor be tudsz, olyankor nem szamolgatnak orakat...
2009. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szerintem ezzel nem lesz probléma, egy tanár sincs aki belekötne ebbe, viszont a szabály az szabály.... max az igazgatósággal kell beszélnem, de óvatosan
2009. márc. 29. 19:44
 7/9 A kérdező kommentje:
magántanulásról szó sincs...
2009. márc. 29. 19:44
 8/9 anonim ***** válasza:
de attol, hogy magantanulo leszel meg nem valtozna semmi, csak nem nezik a hianyzott oraid szamat... az nem jelenti azt, hogy te nem jarhatsz be, vagy kötelezöen kell otthon tanulnod valakivel.
2009. márc. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
végülis átengedtek, de amelyik tantárgyból összejött a 30%, és érettségis, abból osztályozó vizsgát kell tennem (matek, magyar) (valaki rámismert? :D)
2009. ápr. 2. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!